"Якщо Путін доб'ється свого": Експерт попередив про наслідки поразки України в війні, Німеччину захлесне хвиля біженців

У Німеччині побоюються, що потік біженців з України збільшиться, якщо Російська Федерація матиме успіхи на фронті. Армія РФ краще оснащена і перевищує чисельністю, а підтримка Києва з боку Заходу тане, передають Патріоти України.

"Якщо Путін доб'ється свого, і Україна програє війну, це може перетворити ще десять мільйонів людей на біженців", - сказав DW експерт з міграції та співзасновник берлінського аналітичного центру European Stability Initiative Джеральд Кнаус.

За його словами, це буде найбільша хвиля міграції з часів Другої світової війни. "Якщо великі міста, такі як Харків та інші, будуть зруйновані, якщо кількість жертв зростатиме, а надія падатиме, то ми можемо зіткнутися з найбільшим у світі рухом біженців з 1940-х років", - попереджає експерт.

Хельге Лінд, представник із внутрішніх справ правлячої Соціал-демократичної партії (СДПН), не вважає, що цифри будуть непомірними. "Однак подальше збільшення чисельності, звісно, можливе, якщо війна продовжить розростатися. Але немає жодних підстав говорити про те, що величезна хвиля біженців неминуча", - зазначив політик.

Скільки українців у Європі

За даними міграційної служби Mediendienst Integration, з 4,3 мільйона військових біженців близько 1,15 мільйона наразі перебувають у Німеччині, і їхня кількість постійно зростає.

Політики з консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) вже стурбовані цим. "Як європейці, ми несемо особливу відповідальність за військових біженців із наших найближчих сусідів", - заявив політик із внутрішніх справ ХДС Торстен Фрай. "Але, звісно, в якийсь момент наші можливості досягнуть межі".

Незабаром після початку повномасштабної війни багато українців втекли до країн Європи, особливо до Польщі. Спочатку там було зареєстровано близько 1,6 мільйона українців, але це число потім скоротилося до трохи менше мільйона.

Німеччина нещодавно заявила про найбільшу кількість біженців з України. Кнаус з'ясував, що якщо підрахувати кількість біженців щодо чисельності населення, то вийде зовсім інша картина: у Болгарії кількість біженців становить 3,4%, у Польщі - 2,6%, у Чехії - 2,6%, а в Німеччині - лише 1,4%.

Європейська солідарність

Фрай наполягає на тому, що "Німеччина повинна впоратися з основним тягарем припливу біженців". Німецькому уряду необхідно терміново вжити заходів для рівномірного розподілу українців.

"Один тільки Баден-Вюртемберг прийняв більше військових біженців з України, ніж уся Франція", - сказав він. У Баден-Вюртемберзі проживає 11 мільйонів осіб, тоді як у Франції - близько 68 мільйонів.

На думку Кнауса, ЄС не готовий до найгіршого сценарію, який може відбутися. Він зазначив, що політики як в уряді, так і в опозиції розгублені, тому що дедалі більше людей з інших країн також звертаються по захист у Німеччині.

За прогнозами, цього року ще 300 тисяч осіб можуть попросити притулку в Берліна, що створить проблеми з житлом і подальшою інтеграцією.

"Місцева влада вже каже, що ми перебуваємо на межі своїх можливостей. Це означає, що якщо кількість людей з України знову значно збільшиться, то в Німеччині одразу ж почнуться нові міграційні дебати", - заявила Лінд.

Водночас політики та експерти сходяться в одному - найкращим виходом було б надати Україні масовану військову підтримку, щоб люди не тікали від війни.

Бодяга, недолив та і не тільки: Куюн пояснив небезпечність пальнго на "дешевих заправках"

середа, 29 травень 2024, 7:27

Основні фактори низької вартості пального на АЗС, які торгують "дешевим" пальним, – низька якість, недолив та несплата податків. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук директор Консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн. "Якість (читай бодяга). Лаб...

Шок для ринку: Якщо акцизи на пальне піднімуть до рівня, який пропонує Кабмін, то акциз на автогаз у нашій країні буде найвищим у Європі

середа, 29 травень 2024, 6:53

Збільшення акцизів на паливо, яке має розпочатися в Україні 1 липня 2024 року, не відповідає директиві Євросоюзу, і тому до нього потрібно внести корективи. Такого висновку в результаті аналізу законопроєкту №11256 дійшли експерти аналітичного агентств...