Пенсійний фонд має 10 днів на обробку заяви на субсидію, але в окремих випадках цей термін може збільшуватися. Основні причини відмови – нульовий розмір субсидії через достатні доходи або наявність заборгованостей за комунальні послуги, передають Патріоти України.
Про це розповіла заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак. Пенсійний фонд України, який займається обробкою заяв на субсидії, має 10 днів для розгляду документів і ухвалення рішення щодо надання субсидії.
Однак, як зазначає Марчак, у певних випадках цей термін може перевищуватися. Наприклад, затримка може виникнути через те, що постачальник комунальних послуг не підтвердив надання послуг заявнику. В таких ситуаціях Пенсійний фонд не відмовляє автоматично у призначенні субсидії, а продовжує працювати з постачальником послуг, щоб вирішити питання та забезпечити право людини на отримання субсидії.
Причини відмови у призначенні субсидії
Якщо заявнику все ж було відмовлено у наданні субсидії, важливо з’ясувати причину цієї відмови, звернувшись до відділення Пенсійного фонду. Зазвичай причини відмов є обмеженими та конкретними. Ось основні з них:
Це означає, що у заявника є право на субсидію, проте його доходи є достатніми для самостійної оплати комунальних послуг. У такому випадку субсидія просто не призначається, оскільки фінансова ситуація заявника не вимагає допомоги від держави.
Якщо у заявника є борги за комунальні послуги, це може стати причиною відмови в наданні субсидії. Для вирішення цієї ситуації необхідно домовитися з постачальниками послуг про реструктуризацію боргу. В Україні умови реструктуризації є досить гнучкими: заборгованість можна погашати поступовими платежами протягом 5 років.
Що робити у разі відмови
Якщо вам відмовили у наданні субсидії через наявність заборгованості, першим кроком має бути вирішення питання з надавачами послуг, перед якими є борг. Домовитися про реструктуризацію платежів можна у декілька способів: на основі щомісячних помірних платежів протягом кількох років. Це дозволить уникнути фінансового навантаження і водночас отримати право на субсидію після врегулювання заборгованості.
У разі, якщо відмова сталася через інші причини, завжди варто звертатися до відділення Пенсійного фонду для уточнення всіх деталей. У більшості випадків, коли виникають затримки або невідповідності, Пенсійний фонд продовжує роботу з постачальниками послуг і допомагає вирішити проблеми для надання субсидії.
Умови реструктуризації заборгованості надаються на досить м'яких умовах. Це дозволяє громадянам поступово гасити борги без значного фінансового навантаження. Основна перевага цієї системи полягає в тому, що борг можна погашати невеликими сумами протягом до 5 років, що робить цей процес доступним для більшості українців. Після укладення угоди про реструктуризацію та початку виплат заявник може знову подати заявку на субсидію.
В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...
Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...