Є кілька вагомих причин: Експерти назвали умови для падіння курсу гривні восени

Повільний прогрес у проходженні першого перегляду програми з МВФ і отримання наступного траншу не буде сприяти поліпшенню настроїв іноземних інвесторів.

Зараз приводів для раптової девальвації восени 2020 року немає. Гривня може різко обвалитися у разі політичної кризи або чергового локдауна через коронавірус. Про це свідчать прогнози фінансових аналітиків, зазначають Патріоти України.

Експерти вважають, що у світлі наближення місцевих виборів в Україні влада навряд чи зацікавлена в потрясіннях економічного характеру, як, скажімо, різкий стрибок курсу гривні та подальше зростання цін. Згідно з прогнозами, під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх ринкових факторів українська валюта до кінця року буде поступово здавати позиції, але залишиться в межах курсу 27-30 гривень/долар.

Однак для посилення девальваційного тиску є ряд факторів, які слід брати до уваги. Зокрема, це традиційно високі фіскальні виплати наприкінці року. Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук зазначив, що в цьому році вони можуть побити всі рекорди, враховуючи план по дефіциту бюджету майже 300 млрд гривень.

Крім того, тиск на курс восени можуть надавати нерезиденти, які продовжують виходити з гривневих ОВДП з подальшою конвертацією у валюту. З початку 2020 року їх частка в загальному обсязі внутрішніх держпаперів зменшилась з 110 до 87 млрд гривень, нагадав Начальник департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group Ігор Левченко.

Повільний прогрес у проходженні першого перегляду програми з МВФ і отримання наступного траншу також не буде сприяти поліпшенню настроїв іноземних інвесторів, вважає Сергій Ніколайчук з ICU.

Курс, на думку аналітика інвесткомпанії Concorde Capital Євгенії Ахтирко, може виявитися вище урядового прогнозу, якщо валютний ринок буде піддаватися негативному потоку новин. Наприклад, як це було у зв'язку з панікою на світових ринках з приводу пандемії навесні або влітку у зв'язку з відставкою голови Нацбанку, а також кількох необережних заяв уряду, що стосуються економічної політики.

Експерти також радять не виключати ризики можливого загострення зовнішніх проблем глобального масштабу. Одна з них - торгові війни, посилені падінням економік через карантин та пандемію. Найбільше це стосується взаємин Китаю і США.

"Зараз існує вичікувальна позиція обох сторін на тлі запланованих на листопад виборів президента США. Якщо знову перемога дістанеться Трампу, то конфронтація між США і Китаєм може посилитися, що негативно позначиться на всій світовій торгівлі", - вважає голова аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.

Джерело: РБК-Україна

Оригінально: Китайці показали своє бачення автомобілів майбутнього (фото)

понеділок, 23 листопад 2020, 23:32

Новий автомобіль має форму схожу на квадратну коробку, в ньому в якості решітки радіатора і фар використовується вбудований екран великого розміру. У Гуанчжоу компанія Guangzhou Automobile Group офіційно представила свій новий концептуальний автомобіль...

Де ж ви $4000 кожному?: Кабмін "заморозив" заплановане підвищення зарплат вчителям

понеділок, 23 листопад 2020, 21:56

У понеділок, 23 листопада, Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити до грудня 2021 року дію постанови про поступове підвищення зарплат вчителям і вченим. Постанова Кабміну № 1149 від 23 листопада опублікована на «Урядовому порталі», передають Патр...