Є нюанси: Як мобілізація впливає на пенсію і чи зараховується військова служба в пільговий стаж

Військовослужбовці, мобілізовані під час особливого періоду, можуть зарахувати період служби до пільгового стажу. Однак це можливо лише за умови, що до призову вони працювали на посадах із правом на пільгову пенсію. Про це пише Пенсійний фонд України (ПФУ), передають Патріоти України.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", період проходження військової служби під час особливого періоду може бути зарахований до страхового стажу.

Однак це стосується лише тих громадян, які до призову працювали на посадах із правом на пільгову пенсію. Також зазначено, що час проходження військової служби в особливий період не може перевищувати стажу роботи, який дає право на пільгову пенсію.

Тобто якщо людина до мобілізації мала, наприклад, 10 років пільгового стажу, то їй можуть зарахувати не більше 10 років військової служби в особливий період. Зарахування військової служби до пільгового стажу актуальне для працівників таких сфер:

  • металургійної промисловості;
  • видобувної галузі;
  • хімічного виробництва;
  • енергетики;
  • будівництва;
  • залізничного транспорту;
  • інших спеціальностей, передбачених відповідним переліком професій.

Наприклад, якщо особа перед мобілізацією працювала металургом, її період військової служби в особливий період може бути зарахований до пільгового стажу, що дає право на достроковий вихід на пенсію. Для того щоб зарахувати період військової служби до пільгового стажу, необхідно:

  • надати довідку з військової частини про проходження військової служби в особливий період;
  • подати документи, що підтверджують пільговий стаж до мобілізації (трудову книжку, довідку з підприємства тощо);
  • звернутися до Пенсійного фонду України із заявою про зарахування цього періоду до пільгового стажу.

Пенсії в Україні перерахують: Ось хто отримуватиме більше на 570 грн

понеділок, 7 липень 2025, 6:00

2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...

"Грошей у нас немає і на це": Гетманцев прокоментував прожитковий мінімум, який передбачає жінці – дві сукні на сім років

неділя, 6 липень 2025, 22:29

Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...