Є певні "бонуси": В Україні пенсіонерам надали знижку на комуналку і звільнили від земельного податку

Українські пенсіонери можуть розраховувати не тільки на грошові надбавки влітку, але й платити за комуналку по зниженим тарифам, а земельний податок не сплачувати взагалі. Про це пише видання Today.ua, передають Патріоти України.

«У Державній податковій службі України повідомили, що пенсіонери, які одержують пенсію за віком, мають право оформити житлову субсидію. Для цього слід звернутися до ПФУ та подати декларацію про доходи, а також відповідну заяву», — говориться у інформації видання.

Також стверджується, що громадяни пенсійного віку мають право безкоштовного проїзду в усіх видах громадського наземного транспорту, крім таксі. Пільга також стосується приміського залізничного сполучення.

Пенсіонери мають право не сплачувати земельний податок, якщо їхня ділянка відповідає певним нормам. Встановлено наступні ліміти:

  • до 0,01 га для будівництва індивідуальних гаражів;
  • до 0,10 га — для індивідуального дачного будівництва;
  • до 0,12 га — для садівництва;
  • до 0,25 га — для будівництва та обслуговування будинку, господарських будівель та споруд у селах;
  • до 0,15 га — для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у смт;
  • до 0,10 га — для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у містах;
  • до 2 га — для ведення особистого господарства.

Податківці зазначили, що для отримання пільги на сплату земельного податку фізособа зобов'язана подати до контролюючого органу за місцезнаходженням ділянки відповідну заяву довільної форми. Також слід надати документи про право на пільгу, а саме пенсійне посвідчення.

В Україні планують змінити механізм оформлення соцвиплат: Ось чого очікувати

вівторок, 28 травень 2024, 16:47

В Україні планують спростити процедуру оформлення соціальної допомоги та пенсій, щоб це можна було зробити у будь-якому банківському відділенні або через онлайн-банкінг. Це нововведення значно підвищить зручність та ефективність надання соціальних посл...

Нові тарифи, субсидії та пенсії в Україні? Чи чекати на зміни з 1 червня

вівторок, 28 травень 2024, 10:59

У червні подорожчає електроенергія для бізнесу, але й побутовим споживачам треба готуватися до підвищення тарифів найближчим часом. Окремі категорії отримувачів субсидій протягом наступного місяця мають звернутися до ПФУ за продовженням допомоги. Працю...