
Новітній український супутник "Січ-2-30", попри проблеми, які виникли через деякий час після виходу на орбіту, тримає зв'язок із Центром космічного зв'язку України. Це підтвердив головний конструктор і начальник КБ "Південне" Костянтин Білоусов, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Сегодня".
За його словами, після виходу на орбіту стійкий зв'язок із супутником не вдавалося встановити через недостачу енергії.
Причиною цього стало таке положення супутника, що на його робочі поверхні світло від Сонця потрапляє лише у вигляді відблиску від Землі. Втім, і такої кількості енергії вистачає для того, аби тримати контроль над космічним апаратом.
"Зв'язок є, але він періодичний через дефіцит енергії. Водночас відмов бортової апаратури немає. В умовах, що склалися, він функціонує штатно", – пояснив Білоусов.
Нагадаємо, 13 січня близько 17:30 у США ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX, яка несе корисним навантаженням виготовлений у Дніпрі супутник "Січ-2-30", вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал. Загалом ракета-носій несе корисним навантаженням 105 космічних апаратів. Супутник "Січ-2-30" від'єднався від ракети-носія о 18:50 за київським часом.
"Супутник Січ-2-30" використовуватиметься у цивільній сфері і для забезпечення питань безпеки України. Він виготовлений для ведення спостереження за поверхнею Землі й дозволяє робити знімки роздільною здатністю до 8 метрів. Космічний апарат працюватиме протягом п'яти років.
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...