Є проблеми, але "Січ-2-30" знову вийшов на зв'язок: КБ "Південне" пояснило, що відбувається з супутником, на котрий Україна покладала стільки надій

Чи зможе "Січ" вийти у штатний режим роботи, розробники наразі не повідомляють

Новітній український супутник "Січ-2-30", попри проблеми, які виникли через деякий час після виходу на орбіту, тримає зв'язок із Центром космічного зв'язку України. Це підтвердив головний конструктор і начальник КБ "Південне" Костянтин Білоусов, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Сегодня".

За його словами, після виходу на орбіту стійкий зв'язок із супутником не вдавалося встановити через недостачу енергії.

Причиною цього стало таке положення супутника, що на його робочі поверхні світло від Сонця потрапляє лише у вигляді відблиску від Землі. Втім, і такої кількості енергії вистачає для того, аби тримати контроль над космічним апаратом.

"Зв'язок є, але він періодичний через дефіцит енергії. Водночас відмов бортової апаратури немає. В умовах, що склалися, він функціонує штатно", – пояснив Білоусов.

Нагадаємо, 13 січня близько 17:30 у США ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX, яка несе корисним навантаженням виготовлений у Дніпрі супутник "Січ-2-30", вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал. Загалом ракета-носій несе корисним навантаженням 105 космічних апаратів. Супутник "Січ-2-30" від'єднався від ракети-носія о 18:50 за київським часом.

"Супутник Січ-2-30" використовуватиметься у цивільній сфері і для забезпечення питань безпеки України. Він виготовлений для ведення спостереження за поверхнею Землі й дозволяє робити знімки роздільною здатністю до 8 метрів. Космічний апарат працюватиме протягом п'яти років.


Розробники позиціонують свою технологію як екологічний прорив: У США навчилися виробляти авіапаливо з коров’ячого гною

понеділок, 22 червень 2026, 18:39

Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...

Трамп промахнувся: Санкції США лише прискорили технологічний стрибок Китаю, - The Economist

понеділок, 22 червень 2026, 16:56

Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...