Є важливий нюанс: Яку пенсію зможе отримати українець із середньою зарплатою

Навіть після індексації пенсій виплати українців залишають бажати кращого, вважають експерти, передають Патріоти України.

Тому багато хто з майбутніх пенсіонерів з тривогою чекають «радісного» моменту виходу на заслужений відпочинок і починають потроху рахувати суму, яку зможуть отримувати. Допомогти українцям в цьому вирішило видання OBOZ.UA, яке зробило потрібні розрахунки.

При цьому журналісти взяли за основу дані ПФУ про те, що розмір середньої зарплати в Україні складає близько 16 тис. грн. Той, хто має в наявності 35 років стажу, зможе отримувати пенсію у розмірі 4 741 грн.

Якщо ваша зарплата складає 16 тисяч гривень, але замість 35 років у вас всього 31 рік стажу, то розмір пенсії становить 4199 грн. Якщо є 40 років стажу, то пенсія із зарплати 16 тис грн. буде на рівні 5418 грн.

Зазначимо, у формулі розрахунку пенсії заробітну плату за останні три роки (потрібно використовувати дані ПФУ, які відрізняються від даних Держстату) треба множити на відношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках і на 1%. Середня зарплата за три останні роки становить 13 547 грн.

При цьому, звичайно, не потрібно забувати, що з кожним роком кількість необхідного для виходу на пенсію стажу збільшується.

Цьогоріч, аби отримати пенсію у 60 років, потрібен 31 рік стажу. Вже наступного року вимоги збільшать на 12 місяців. Поступово лише ті, хто має 35 років стажу, зможуть вчасно отримувати пенсію. Іншим доведеться працювати до 63 чи навіть 65 років.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...