ЄС має намір побудувати власний газопровід за 3 млрд євро - аби не залежати від Росії

Європейський Союз розглядає можливість будівництва газопроводу з Іспанії до Італії. Очікується, що він дозволить постачати скраплений природний газ державам-членам союзу. І в такий спосіб зменшить його залежність від російського блакитного палива, передають Патріоти України.

Вартість будівництва такого газопроводу протяжністю 700 кілометрів оцінюється близько 2,5-3 млрд євро, повідомляє El Pais. Зазначається, що прогнозована реалізація проєкту займе 1-2 роки.

За даними видання, ідея полягає в тому, що Іспанія прийматиме скраплений природний газ. Після чого він перетворюватиметься в газоподібний стан і транспортуватиметься трубою.

Іспанію обрали як початковий пункт через шість заводів і регазифікації зрідженого газу, потужності яких перевищують потреби країни. Однак через те, що країна погано пов'язана з рештою ЄС, транспортувати паливо в інші європейські країни з півострова зараз важко.

А ось Італія як на кінцевий пункт прийому була обрана через відмову Франції від прокладки труби по своїй території. Зазначимо: газопровід між Іспанією та Італією, якщо буде збудований, стане частиною довгострокового плану ЄС REPowerEU щодо відмови від російських енергоресурсів. План зачіпає і газ, у ньому не виключається повне припинення поставок з РФ.

Роботу пропонується вести на трьох рівнях: це диверсифікація джерел, посилення енергоощадності та перехід на екологічно чисту енергію. На це виділять близько 300 млрд євро.

Зокрема, щоб стати незалежним від імпорту російських енергоресурсів, Європейському Союзу доведеться найближчими роками скоротити споживання енергії на 13%. При цьому відмовитись від російського газу та нафти повністю вдасться не раніше ніж 2027 року.

Техніка українців горить через стрибки електроенергії: Які прилади під загрозою і що зробити

неділя, 27 листопад 2022, 7:54

В Україні через перепади напруги при підключенні електроенергії насамперед можуть згоріти прилади з чутливими платами. До них можуть належати духові шафи, телевізори і т.д. Щоб врятувати техніку, необхідно відключати її від мережі при відключенні елект...

Коли Україна повернеться до старих графіків відключення світла: У ДТЕК пообіцяли приємні новини

неділя, 27 листопад 2022, 7:02

Через масований ракетний обстріл критичної інфраструктури в Україні перестали діяти графіки відключень світла. Експерти спрогнозували, коли ситуація в енергосистемі може стабілізуватись, передають Патріоти України. В українській енергосистемі досі сутт...