ЄС не голодує: Польща вимагає заборонити російську агропродукцію в Європі

ЄС не голодує: Польща вимагає заборонити російську агропродукцію в Європі

Польща вимагатиме від Європейської комісії (ЄК) запровадження нових санкцій проти Росії. Йдеться про повну заборону імпорту російського зерна та іншої сільгосппродукції до Європи, бо країни ЄС зараз не потребують російських продуктів. Про це заявив постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось, передають Патріоти України.

Як повідомляє агентство PAP, за словами дипломата, постачання російської продукції триває "під приводом продовольчої безпеки", проте це потрібно припинити.

"Санкції на російську сільгосппродукцію потрібно вводити негайно, хоча б через проблеми з ввезенням української продукції до ЄС. Європі зараз не загрожує порушення ланцюжка постачання сільгосппродукції. Навпаки – у нас проблема з надлишками", – пояснив Садось.

Він нагадав, що ЄК ще жодного разу не пропонувала запровадити подібні обмеження щодо РФ. При цьому ембарго могло б увійти до 11-го пакету санкцій проти Росії (зараз ЄС запровадив 10 пакетів). Для затвердження таких санкцій буде потрібно одноголосне рішення всіх 27 країн-членів Євросоюзу.

При цьому Росія, як відомо, продовжує шантажувати Україну та весь світ зупинкою "зернової угоди". Вимоги РФ у цьому питанні безпосередньо пов'язані з бажанням Кремля активізувати експорт продуктів із країни-агресора.

Раніше низка європейських країн в односторонньому порядку забороняла імпорт агропродукції з України. В результаті було досягнуто компромісу, згідно з яким ЄК чітко визначила список країн та українську продукцію, які ті деякий час не імпортуватимуть.

Ситуація складна: Експерт пояснив, чому відключення світла у Києві є довшими, ніж в інших містах

неділя, 26 травень 2024, 7:22

У Києві набагато більше критичної інфраструктури, ніж в цілому по України. Це столиця, тут є багато промислових та інфраструктурних потужностей, які захищені державою як критичні. Відповідно для приватних споживачів та звичайного бізнесу електрики зали...

"Кількість бензовозів зросла в чотири рази": Експерт пояснив, чи загрожує Україні дефіцит пального

неділя, 26 травень 2024, 6:47

Постачання пального і впевненість у тому, що воно буде – це одна з небагатьох точок опори, на які зараз можна розраховувати. Про це заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн в ефірі телемарафону "Єдині новини". "Це все через те, що у нас ...