На тлі глобальних побоювань з приводу російських атак на підводні інтернет-кабелі стало відомо, що ЄС планує прокладку нової артерії в Чорному морі. У ЄК зауважують, що проект покликаний поліпшити зв'язок з Кавказом, в тому числі, Грузією, і дозволить знизити "залежність регіону від наземного оптоволоконного зв'язку, що проходить транзитом через Росію". Про це повідомляє Financial Times з посиланням на програмний документ Єврокомісії, передають Патріоти України.
Потребу в такому Чорноморському інтернет-кабелі ЄС і Грузія обговорювали ще в 2021 році. Однак, за інформацією джерел FT, додатковий імпульс проекту надала війна в Україні. Очікується, що проект з прокладання кабелю протяжністю 1100 кілометрів обійдеться близько 45 мільйонів євро. Наразі проект на стадії техніко-економічного обґрунтування, і торги поки не відкриті.
Можливість прокладки кабельного маршруту через Чорне море вивчає і компанія Vodafone, що базується у Великобританії. Проект, що розглядає компанія, під назвою Kardessa передбачає з'єднання України з Болгарією, Туреччиною і Грузією, а потім з Вірменією, Казахстаном і далі з Азією підземним маршрутом, кажуть джерела видання.
Девід Макаллістер, член Європарламенту і голова комітету у закордонних справах Європарламенту, сказав, що Чорноморський кабель є "флагманським проектом" і пріоритетом для блоку в регіоні.
"Без [інтернет-кабелів] не було б ні відеоконференцій, ні спільної дослідницької роботи, ні Netflix. Росіяни теж це знають", - каже Макаллістер.
Питання щодо доцільності і термінів реалізації проекту залишаються відкритими. У тому числі, у зв'язку з тим, що Росія продовжує використовувати свої військові кораблі в Чорному морі для ракетних ударів по Україні і блокування портів.
Близько 99% міжконтинентального інтернет-трафіку передаються більш ніж 400 діючими підводними кабелями протяжністю 1,4 млн км. Росія є одним з безлічі маршрутів, за якими пакети даних переміщаються між Азією і Європою. Наприклад "Мечта", одна з інтернет-артерій, що проходять через Росію, має протяжність 8700 кілометрів і проходить через Німеччину, Австрію, Словаччину, Україну, РФ, Казахстан і Китай. Її контрольний пакет акцій належить російському оператору "МегаФон".
Протягом останніх місяців зростають глобальні побоювання з приводу навмисного саботажу на підводних кабелях та іншій морській інфраструктурі з боку РФ. Стурбованість зросла, зокрема, після вибухів на газопроводі "Північний потік".
На початку травня в НАТО заявили, що Росія готується до атаки по підводній інфраструктурі Альянсу, зокрема, підводним кабелям, на частку яких припадає 95% інтернет-комунікацій. Також цього місяця країни НАТО провели навчання з полювання за підводними човнами РФ, з яких можуть бути нанесені удари по підводних кабелях.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...