Росія вже втратила значну частку експорту газу до Європи і тепер може залишитися без продажів скрапленого природного газу (СПГ). Це станеться, якщо Європейський Союз (ЄС) внесе відповідне обмеження до 14-го пакету санкцій проти РФ, пов'язаних із повномасштабною агресією цієї країни щодо України. Також ЄС планує боротися із флотом танкерів, які перевозять російську нафту в обхід санкцій, передають Патріоти України.
Про те, що така можливість розглядається, перед зустріччю міністрів закордонних справ країн Євросоюзу 22 квітня повідомив голова МЗС Швеції Тобіас Біллстрем.
"Ухвалення 14-го пакету санкцій – одна з найважливіших речей. Ми подбаємо про те, щоб включити заборону на імпорт скрапленого природного газу, а також заходи щодо стримування російського "тіньового флоту", – запевнив глава шведської дипломатії.
Про боротьбу з "тіньовим флотом" РФ у Європі говорять нечасто. Ситуацію зрушило те, що у жовтні США також посилили санкції проти танкерів, які перевозять російську нафту – це призвело до того, що десятки транспортних суден із "чорного списку" змушені стояти без діла.
Втім необхідно враховувати, що обговорення майбутнього санкційного пакету перебуває на ранній стадії, тому на зустрічі в Люксембурзі він ухвалений ще не буде. Хоча до необхідного консенсусу Європа, схоже, вже прийшла – раніше Європарламент розробив та затвердив юридичний механізм, який дасть змогу заблокувати імпорт СПГ до країн ЄС, навіть не запроваджуючи санкції.
Але обмежувальні заходи діють і самі собою. Раніше у квітні стало відомо, що через неможливість купити або використовувати танкери для перевезення СПГ російська газовидобувна компанія "Новатек" була змушена згорнути свій проєкт заводу з виробництва скрапленого газу "Арктик СПГ 2".
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...