ЄС зробить Путіну дуже боляче: Як завдадуть економічного удару

Росія вже втратила значну частку експорту газу до Європи і тепер може залишитися без продажів скрапленого природного газу (СПГ). Це станеться, якщо Європейський Союз (ЄС) внесе відповідне обмеження до 14-го пакету санкцій проти РФ, пов'язаних із повномасштабною агресією цієї країни щодо України. Також ЄС планує боротися із флотом танкерів, які перевозять російську нафту в обхід санкцій, передають Патріоти України.

Про те, що така можливість розглядається, перед зустріччю міністрів закордонних справ країн Євросоюзу 22 квітня повідомив голова МЗС Швеції Тобіас Біллстрем.

"Ухвалення 14-го пакету санкцій – одна з найважливіших речей. Ми подбаємо про те, щоб включити заборону на імпорт скрапленого природного газу, а також заходи щодо стримування російського "тіньового флоту", – запевнив глава шведської дипломатії.

Про боротьбу з "тіньовим флотом" РФ у Європі говорять нечасто. Ситуацію зрушило те, що у жовтні США також посилили санкції проти танкерів, які перевозять російську нафту – це призвело до того, що десятки транспортних суден із "чорного списку" змушені стояти без діла.

Варто нагадати, що, незважаючи на ембарго на імпорт російських нафти та нафтопродуктів, постачання трубопровідного газу та СПГ до ЄС заборона не зачепила. Проте постачання значно скоротилося після початку бойових дій в Україні та вибухів на двох гілках газопроводу "Північний потік" у Балтійському морі.

Втім необхідно враховувати, що обговорення майбутнього санкційного пакету перебуває на ранній стадії, тому на зустрічі в Люксембурзі він ухвалений ще не буде. Хоча до необхідного консенсусу Європа, схоже, вже прийшла – раніше Європарламент розробив та затвердив юридичний механізм, який дасть змогу заблокувати імпорт СПГ до країн ЄС, навіть не запроваджуючи санкції.

Але обмежувальні заходи діють і самі собою. Раніше у квітні стало відомо, що через неможливість купити або використовувати танкери для перевезення СПГ російська газовидобувна компанія "Новатек" була змушена згорнути свій проєкт заводу з виробництва скрапленого газу "Арктик СПГ 2".

Відключення світла будуть чи ні? В "Укренерго" дали прогноз на 26 травня

неділя, 26 травень 2024, 12:30

У неділю, 26 травня, відключень електроенергії в Україні не прогнозується. Про це повідомила пресслужба Національної енергетичної компанії "Укренерго". "26 травня протягом доби в усіх регіонах України обмеження споживання для побутових та промислових с...

В Україні зміняться умови виходу на пенсію - ось скільки років обов'язково потрібно відпрацювати

неділя, 26 травень 2024, 11:57

Від 2025 року вихід на пенсію для українців стане складнішим. Не кожен зможе дозволити собі вийти на заслужений відпочинок у 60 років через посилення вимог. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України. Наприклад, 2023 року для виходу на засл...