Імпортозаміщення триває: У Росії замінять комп'ютери Raspberry Pi на вітчизняні Repka Pi

Імпортозаміщення в росії викликає дедалі більше сміху. Цього разу там вирішили замінити компактні одноплатні комп'ютери Raspberry Pi на власний аналог, який обіцяють зробити продуктивнішим на 20 відсотків. Назвали його Repka Pi, інформують Патріоти України.

Розробка належить науковим компаніям "РейнбоуСофт" та "Інтелект", що є резидентами місцевого аналога Кремнієвої долини – фонду "Сколково". Як повідомляє пресслужба, запуск виробництва заплановано на жовтень 2022 року.

Що таке Repka Pi

"Repka Pi, як і його відомий аналог Raspberry Pi 3 з Великої Британії, призначений для широкого кола завдань, у першу чергу, як платформа для навчання IT-спеціальностям. Комп'ютер можна також використовувати для взаємодії по промислових інтерфейсах з різними пристроями, як вбудовану систему збору даних, управління, передачі інформації", – кажуть розробники.

  • Комп'ютер начебто має розміри, основні інтерфейси та зовнішній вигляд ідентичні Raspberry Pi 3, але "показує на 15-20 відсотків кращу продуктивність".
  • Побудований він, звісно ж, на деталях з росії та Китаю.
  • Конкретніше не уточнюють, однак імовірно тут повинен бути один із російських процесорів – "Байкал", "Ельбрус" або "Скіф", які не так давно зіткнулися з проблемами.

Творці Repka Pi наголошують, що ідея проєкту випадково збіглася з санкційними обмеженнями й розроблялася ще до того для навчання робототехніці та програмуванню.

Вигоду отримають усі споживачі нафтопродуктів: У США оцінили вигоду для світу від ліміту цін на російську нафту

четвер, 6 жовтень 2022, 6:30

Ліміт цін на російську нафту планують запровадити у грудні. Навіть Індія та Китай, на підтримку котрих все ще сподівається Путін, навряд змарнують шанс поживитися за рахунок держави-агресора. Введення ліміту цін на російську нафту дозволить 50 найбільш...

Комусь ці гроші вже не пахнуть? ЄС відмовився від санкцій проти алмазного гіганта Росії, який спонсорує Кремль

середа, 5 жовтень 2022, 21:43

Європейський союз не буде вводити санкції щодо алмазодобувної компанії з Російської Федерації. "Алрос" не увійшов до восьмого пакету санкцій. Про це пише EUobserver, передають Патріоти України. Бельгійські дипломати та лобісти антверпенського Всесвітнь...