Інакше буде горе: Україну закликають терміново випустити ОВДП для виплати боргу виробникам зеленої енергії

Представництво американського бізнесу зазначає, що інвестори в зелену енергетику виконали свої зобов’язання – пішли на зниження зеленого тарифу з 1 серпня 2020 року.

Американська торгова палата (АТП) закликала Україну терміново ввести в дію законопроєкт №4151, яким пропонується випуск облігацій внутрішньої державної позики для виплати боргу виробникам зеленої енергії. Про це йдеться на сайті, передають Патріоти України.

"Наші члени вважають, що прийняття законопроекту №4151 про внесення змін до Закону "Про державний бюджет на 2020 рік", спрямований на підтримку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, може допомогти виконанню зобов'язань держави та підтримати розрахунки з виробниками ВДЕ шляхом зменшення наявного боргу та запобігання його подальшому накопиченню", - сказано в заяві.

Згідно з повідомленням, забезпечуючи випуск державних облігацій, як частина інструментів, передбачених Законом № 810-IX, законопроект дозволить виробникам ВДЕ надавати своєчасні платежі українським державним банкам та міжнародним фінансовим установам за їхніми кредитними договорами.

"Ми сподіваємось, що Міністерство фінансів та Міністерство енергетики співпрацюватимуть з Бюджетним комітетом Парламенту для визначення відповідної суми випуску облігацій, достатньої для покриття 40% накопиченого боргу та забезпечення 100% поточних платежів виробникам відновлюваних джерел енергії (ВДЕ виробників) за серпень-грудень 2020 року", - додають в АТП.

Представництво американського бізнесу зазначає, що інвестори в зелену енергетику виконали свої зобов’язання – пішли на зниження зеленого тарифу з 1 серпня 2020 року, але уряд своїх обов’язків згідно чинного законодавства не виконує.

Суперечить ринку: У РФ істерично відреагували на умову України щодо "Північного потоку-2"

четвер, 17 червень 2021, 18:15

Вимоги української сторони щодо запуску газопроводу "Північний потік-2" суперечать принципам ринкової економіки. І умови треба обговорювати зі сторонами цього проекту. Про це на брифінгу заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, передають...

Екс-чиновницю "ПриватБанку" заочно арештували. Її хочуть оголосити в міжнародний розшук

четвер, 17 червень 2021, 15:59

Вищий антикорупційний суд заочно арештував колишню керівницю одного з підрозділів ПриватБанку. Тепер правоохоронці можуть оголосити підозрювану у причетності до розкрадання коштів ПриватБанку в міжнародний розшук. Про це повідомило Національне антикору...