Індексація пенсій торкнеться не всіх: Кому вирішили не підвищувати виплати

Українцям уже в березні проведуть масштабну індексацію пенсій. Підвищення пенсійних виплат відбудеться, незважаючи на війну і великі проблеми з наповненням бюджету. Але пенсію індексують не всім. Про те, хто може розраховувати на індексацію пенсій, а кому на неї чекати наразі не варто, розповів перший заступник голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк, передають Патріоти України.

"Підвищення отримають ті громадяни, які отримують пенсію за віком, мінімальну пенсію, особи з інвалідністю, пенсіонери-ліквідатори аварій на ЧАЕС. Усі ті, які користуються законом про загальнодержавне пенсійне страхування", - повідоми Цимбалюк.

Водночас, кілька категорій громадян індексації не дочекаються, хоча саме цьогоріч їм обіцяли індексувати виплати разом із рештою пенсіонерів. Але то були довоєнні плани, а зараз ситуація змінилась. Отже, не варто розраховувати на індексацію пенсій тим громадянам, яким пенсійні виплати були призначені за спецзаконами. До них належать військові пенсіонери, а також науковці і держслужбовці.

"Зараз йде дискусія, але саме ці категорії громадян користуються спеціальними законами, де не передбачено проведення індексації", — уточнив нардеп.

Цьогоріч уряд мав право взагалі не проводити індексацію пенсій. Однак урядовці ще з осені обіцяли, що пенсії усе ж переглянуть і підвищать. Ймовірно – лише на 5%. Але тепер порахували і вирішили, що осилять 20-відсоткове підвищення. Стільки становитиме цьогорічна індексація за словами очільника уряду Дениса Шмигаля.Таким чином, вже в березні підвищені пенсійні виплати отримають майже 7,5 млн українців.

"Це буде всім індивідуально і враховуватимуться такі чинники: страховий стаж, середня зарплата і в якому році людина вийшла на пенсію. У декого буде розчарування, коли отримає підвищену пенсію на 200 грн, а дехто на 500-600. Це невеликі кошти для громадян, а в цілому по державі велика сума", - зауважив Михайло Цимбалюк

Не працюють банки і аеропорти: У світі масштабний технологічний збій, причина - у сервісах Microsoft і CrowdStrike

п’ятниця, 19 липень 2024, 10:44

Серія технічних збоїв порушила роботу авіакомпаній, банків і Лондонської фондової біржі в п'ятницю після того, як корпорація Microsoft повідомила про перебої в роботі своїх онлайн-сервісів. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. "McDonald's...

Світло буде? У серпні очікується більше генерації, ніж у липні, - Кудрицький

п’ятниця, 19 липень 2024, 9:59

Згідно з графіком ремонту енергоблоків та електростанцій, у серпні очікується більше генерації, ніж у липні. Про це повідомив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв'ю "Суспільному", передають Патріоти України. "Перше що маємо зробит...