Під час війни в Україні змінили підхід до індексації пенсій. Люди за найменшими пенсіями почали отримувати більше, а розмір підвищення високих пенсій обмежили. Про це заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України.
"Є сума індексації і стеля індексації. Отже, найменша сума індексації - це 11,5% від тієї пенсії, яку людина отримувала минулого року", - сказала вона.
За її словами, найменші пенсії індексують повністю всією пенсійною виплатою. Раніше індексували тільки ту частинку, яка була страховою пенсією, а державні доплати за вік, дотяжку до прожиткового не індексували, і тому найменші пенсії раніше залишалися такими ж.
"Ми вже третій рік поспіль відійшли від цієї практики і збільшуємо найменші пенсії на той відсоток, який є визначений по формулі. Тому якщо цього року пенсії мають зрости на 11,5%, то навіть найменша пенсія, наприклад, 3000 гривень точно зросте більше трохи ніж на ніж на 300 гривень", - повідомила Жолнович.
Як зазначила міністр, не буде цього розриву такого відчутного, як раніше: "що в кого була маленька пенсія, вона лишиться маленькою, а в кого була велика то він ще і більше отримає".
Жолнович заявила, що в уряді намагаються працювати зі справедливістю. "Разом з тим повинні точно враховувати, що пенсія залежить від того, скільки років людина працювала, які внески сплачувала. Очевидно, якщо людина працювала багато років і платила високі внески, то пенсія її буде вищою", - повідомила міністр.
Але спеціальні обрахунки пенсій повністю обмежили. "Тож, хто отримує більше ніж 23 тисяч пенсію, ми зараз ввели обмежуючі коефіцієнти, щоб відновити справедливість і не було великого розриву для всіх категорії", - додала вона.
Крім того, сама індексація великої пенсії не буде в повній мірі проіндексована на 11,5%. "Наприклад, якщо в людини 20 000 пенсія то, зрозуміло, 11% - це трохи більше ніж 2000. Але у нас максимальна сума до індексації - це 1500 гривень. Тобто на час війни, розуміючи обмеженість доходу, ми справді спрямовуємо підтримку саме на найнижчі пенсії, дещо обмежуючи ті пенсії, які є високими традиційно", - додала вона.
Рівень бідності в Україні від початку війни збільшився майже удвічі - до 37%. Це значний показник, який спровокований війною. Про це повідомив в інтерв’ю Новини.LIVE очільник фінансового комітету ВРУ Данило Гетманцев, передають Патріоти України. «Усі ...
У розпал широкомасштабного російського вторгнення в Україну волонтери вигадували різноманітні способи збирання грошей на потреби ЗСУ. Наприклад, оголошували збір російських книжок, відправляли їх на переробку, а за виручені кошти купували необхідні вій...