Індія може приєднатися до введеної країнами ЄС та G7 стелі цін на російську нафту. На такий крок Делі піде, якщо вартість російської сировини перевищить $60 за барель (зараз - $53-56). Про це повідомило видання Telegraph India з посиланням на представників міністерства промисловості Індії, передають Патріоти України.
Ще один можливий варіант приєднання Індії до ініціативи – запровадження західними країнами вторинних санкцій за недотримання цінової стелі.
"Індія уважно стежить за можливими додатковими санкціями Європейського Союзу щодо російської нафти... Джерела повідомили, що обмеження не вплинуло на імпорт російської нафти, оскільки поточна ціна становить $53-56 за барель", – повідомило видання.
Співрозмовники видання вказали: поки що стеля цін не вплинула на імпорт палива. Росія залишається для Індії найбільшим постачальником нафти, кожен четвертий барель сирої нафти надійшов від російських виробників.
Кремль у 2022 році зумів зберегти свої нафтові доходи на тлі санкцій багато в чому завдяки активним закупівлям з боку Індії та Китаю за високих ринкових цін. Тому можлива відмова Індії купувати російську нафту за ринковими розцінками може суттєво вдарити по доходах РФ.
Стеля цін на нафту узгоджена на рівні $60 за барель. Обмеження для сирої нафти набуло чинності 5 грудня, а 5 лютого захід пошириться і на нафтопродукти.
У відповідь на введення ліміту влада Росії заявила, що не постачатиме нафту в ті країни, які дотримуватимуться стелі цін. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін.
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...