Інфляція прискориться? Українцям розповіли, що буде з доларом до кінця літа

Влітку 2024 року девальвація гривні буде майже нульовою, а коливання курсу долара відбуватиметься у межах коридору 40-41 грн. Причому навіть попри підвищення тарифів на електроенергію, очікуване липневе збільшення акцизів на паливо та можливі складнощі у роботі бізнесу через перебої з енергопостачанням. Про це повідомив голова правління "Глобус Банку" Сергій Мамедов, передають Патріоти України.

Він зазначив: у другому півріччі прискорення інфляції може становити максимально до 6%.

Нацбанк є головним гравцем на валютному ринку: наразі діє режим "керованої гнучкості", який унеможливлює різкий обвал гривні. Крім того, згідно з прогнозами регулятора, до кінця року ситуація в українській економіці не вибиватиметься за межі раніше озвучених прогнозів", – йдеться у повідомленні.

Банки не зупинять роботу через перебої у світлі

Водночас Мамедов наголосив: понад 70% банківських відділень підключено до системи Power Banking. Що дає громадянам можливість:

  • безперешкодно скористатися всіма банківськими сервісами;
  • отримувати весь спектр послуг.

Крім того, наразі майже відсутні проблеми з роботою банкоматів, а також із розрахунком банківських карток у магазинах. Тому потреби у знятті всієї суми з карток не існує – адже "готівка потрібна лише на випадок форс-мажорів, але в еквіваленті до 10% від наявних коштів на карті".

Що буде з доларом до кінця червня

В цілому ж, банківський сектор очікує, що 24 по 30 червня вартість американської валюти в банках та обмінниках перебуватиме у межах 40-41,2 грн. Як розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, щоденні курсові зміни очікуються на рівні:

  • до 30-50 коп. у банках;
  • до 50 коп. у обмінних пунктах.

Вас може зацікавити:У готелях – п'яні російські військові, над пляжем літає вертоліт: як проходить курортний сезон в окупованих Бердянську та Кирилівці

Крім того, зазначив банкір, різниця курсів купівлі становитиме 20-30 коп. у банках та 30-50 коп. в обмінниках. Різниця курсів продажів :

  • 10-20 коп. у банках;
  • 30-50 коп. в обмінниках.

"На валютному ринку спостерігатиметься періодична зміна векторів: після періоду зростання курсів настане період їх зниження і навпаки. Однак припускаємо, що курс не вийде за межі 2% тижневого коливання. Та й загалом валютний ринок перебуватиме в межах нових коридорів, які передбачають, що курс долара вже не опуститься нижче 40 грн", – пояснив банкір.

При цьому він наголосив: загалом ситуація на валютному ринку розвиватиметься згідно з режимом "керованої гнучкості". Тобто в системі частих, але прогнозованих і незагрозливих змін.

"У нас є мережеві обмеження": Українцям розповіли, що буде зі світлом найближчим часом

субота, 20 липень 2024, 17:25

Найближчим часом в українській енергосистемі очікується покращення ситуації. Цьому сприятиме скорочення термінів ремонтів енергоустаткування для підготовки його до осінньо-зимового періоду, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр енергети...

Українця через суд змусили повернути пенсію в бюджет: Ось за яке порушення жорстко покарають

субота, 20 липень 2024, 14:45

Городнянський районний суд Чернігівської області зобов'язав пенсіонера повернути в бюджет виплату в розмірі 13 тис. грн. Він отримував пенсію у зв'язку з інвалідністю і при тому не повідомив Пенсійний фонд про своє працевлаштування, передають Патріоти ...