Вже до кінця травня німецький регулятор, який розглядає будівництво "Північного потоку-2", оголосить своє рішення щодо майбутнього газопроводу. Хоча завдяки санкціям США будівництво призупинено, боротьба все ще продовжується. Про це розповів посол України в Німеччині Андрій Мельник у своєму інтерв'ю, передають Патріоти України.
"Сьогодні ситуація така, що, завдяки в першу чергу американським санкціям будівництво цього газогону призупинено, можливо, і припинено назавжди. Але боротьба продовжується. Оскільки компанія "Північний потік-2" подала клопотання до незалежного німецького регулятора, який може надати цьому проєкту виключення з-під законодавства ЄС", – зазначив Мельник.
За його словами, наразі невідомо яким буде це рішення, оскільки це не уряд, а незалежний орган. Проте, залежно від того, яким буде рішення регулятора, можна буде говорити і про те, наскільки щирою чи не щирою була позиція офіційного уряду, який запевняв, що законодавство ЄС буде дотримано, а "інтереси України максимально враховані".
Виключення будівництва з-під регулювання Євросоюзу буде невигідним для України. Канцлер Німеччини Ангела Меркель два роки тому обіцяла, що незалежно від долі "Північного потоку-2", транзитна роль України буде забезпечена. Вона особисто вела переговори з Путіним у грудні минулого року не лише щодо обсягів цих постачань, але так само і щодо цінових параметрів.
"Завдяки крокам, які здійснює і українська дипломатія спільно з "Нафтогазом", з нашими партнерами, ми можемо з певним оптимізмом говорити про те, що цей дозвіл, виняток для "Північного потоку" все-таки не буде наданий. Рішення очікується до кінця травня цього року. Тобто нам залишилося чекати не так довго", – сказав посол.
Попри слова посла, міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявляв, що міністерство закордонних справ Німеччини веде переговори з представниками США щодо послаблення впливу санкцій проти "Північного потоку-2" на компанії, які беруть участь в будівництві. Як зазначав Альтмайєр, "Північний потік-2" є економічним проєктом, який покаже позитивний результат не лише для Росії, але й для Європи".
Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...