Його час вигравати все і у всіх в Україні: Коломойський відсудив у Ахметова 1,3 млрд грн

7 червня Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов ТОВ Спірит Фінанс ПАТ Південний гірничо-збагачувальний комбінат (у справі №904/4009/18) і вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1,3 млрд грн. Згідно із судовими матеріалами, у вересні 2017 року загальні збори акціонерів ПАТ "ПівдГЗК" ухвалили рішення про виплату дивідендів на 16,16 млрд грн (10,16 грн із розрахунку на одну просту акцію), передає Патріоти України із посиланням на finbalance.

Як зазначається, в установлений законом термін дивіденди не були виплачені для низки акціонерів компанії, у т.ч. Мелчет Інвест Лімітед (Багами), Дакстон Холдінгз Лімітед (Кіпр), Лакріно Інвестментс Лімітед (Кіпр), Мілнербей С.А. (Британські Віргінські острови), Бріммілтон Лімітед (Британські Віргінські острови), Ренальда Інвестментс Лімітед (Кіпр).

У травні 2018 року зазначені акціонери ПАТ "ПівдГЗК" на підставі договорів факторингу відступили відповідні права вимоги для ТОВ "Спіріт Фінанс" у розмірі 1,17 млрд грн.

Однак ПАТ "ПівдГЗК" грошові зобов`язання перед ТОВ "Спіріт Фінанс" також не виконало.

У рамках зазначеного судового спору ПАТ "ПівдГЗК" подавало зустрічний позов з вимогою визнати удаваними (фактично агентськими) згадані договори факторингу. Однак суд відмовився задовольнити ці вимоги ПАТ "ПівдГЗК".

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" є Рінат Ахметов.

Засновником ТОВ "Спіріт Фінанс" вказано ТОВ "Спіріт Солюшнс", засновниками якого своєю чергою є низка фізосіб. Серед них - зокрема, Артем Замша, який з 2013 року є директором збанкрутілої компанії "Аеросвіт" та призначався главою наглядової ради Стахановського заводу феросплавів (ці структури пов`язували з "приватівцями").

За даними видання, згадана вище кіпрська компанія "Ренальда Інвестментс Лімітед", яка фігурує серед акціонерів ПАТ "ПівдГЗК, пов`язана з Ігорем Коломойським.

Хіти тижня. "Почалась масована кампанія з вибілювання власників "Епіцентрів", - політтехнолог Голобуцький

понеділок, 25 травень 2020, 10:00

В Україні Герегам навряд чи щось загрожує. Міцний перспективний бізнес розвиватиметься і далі на широкому полі, звільненому збанкрутілими конкурентами. "Судячи з усього, почалась масована кампанія з вибілювання Герег - для початку опубліковано інтерв'ю...

В Україні кардинально перерахують прожитковий мінімум: На кого вплине і скільки отримаємо

понеділок, 25 травень 2020, 8:30

"Слуги народу" знову взялися за прожитковий мінімум, який ще торік пообіцяли підвищити удвічі. Обіцянку так і не виконали: грошей немає. Тепер же один із головних соціальних стандартів знову пропонують перерахувати. Навіть більше, у нардепів з'явилася ...