Іпотеки без мораторію на стягнення заставного майна: Як "слуги" надумали вирішувати житлову проблему

При цьому фінансові установи можуть активізувати процедури стягнення, що були заморожені останні 7 років переважно на рівні виконавчих служб.

Народні депутати пропонують створити єдину інституцію, яка матиме необхідні ресурси для продовження програми щодо забезпечення житлом українців. Про це пишуть Патріоти України із посиланням на прес-службу партії "Слуга народу".

Повідомляється, що відповідний законопроект №5308, який вніс у парламент голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов, передбачає, що Державна іпотечна установа приєднається до ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло").

Скріншот з вебсайту sluga-narodu.

Планується, що у короткостроковій перспективі державою буде надано вісім тисяч іпотечних кредитів для придбання житла (7% річних). Також пропонується надати 12 тисяч квартир для передачі їх у фінансовий лізинг (5% річних).

У "Слузі народу" наголошують, що на сьогодні на власне житло від держави очікують понад 650 тисяч сімей та 1,5 млн переселенців з Криму та Донбасу.

Відомо, що Державна іпотечна установа діє на ринку іпотечного кредитування України з 2004 року. У 2020 році на виконання завдання президента щодо реалізації програми "Доступна іпотека" було створено ПрАТ "Укрфінжитло", яка фактично виступатиме посередником між банком і громадянином, щоб громадяни могли брати довгострокові іпотечні кредити під фіксовану ставку – 7% річних.

З вебсайту sluga-narodu.

Ця компанія здійснюватиме рефінансування банків, які видають іпотечні кредити на визначених державою умовах.

З 1 квітня в Україні втратив силу мораторій на стягнення майна, що є заставою по іпотеці, тож фінансові установи можуть активізувати процедури стягнення, що були заморожені останні 7 років переважно на рівні виконавчих служб. Держава нібито розробила законопроект про реструктуризацію боргів, але він прописаний так, що майже ніхто з боржників не зможе ним скористатися.

Також повідомлялося, в Україні банки, які беруть участь у державній іпотечній програмі з компенсації ставки до 7% річних, висувають різні вимоги до позичальників та житла

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...

Індексація пенсій 2025: Стало відомо, хто отримуватиме на півтори тисячі більше від 1 березня

понеділок, 24 лютий 2025, 12:22

В Україні навесні 2025 року проведуть чергову індексацію пенсій. Пенсіонери від 1 березня отримають перерахунок своїх виплат, що дозволить їм отримувати на кілька сотень, а подекуди навіть понад тисячу гривень більше. На скільки та у кого зростуть пенс...