Ірландія може скоротити державну підтримку для українських біженців

Ірландія цього тижня розгляне питання про скорочення державної підтримки для шукачів притулку та біженців, у тому числі тих, хто прибув з України, з метою приведення системи відповідно до систем інших європейських країн. Про це у понеділок заявив прем'єр-міністр Саймон Гарріс, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Із моменту вторгнення Росії до України в лютому 2022 року трохи більше 100 000 українців втекли до Ірландії, а кількість шукачів притулку з інших країн світу майже потроїлася в порівнянні з допандемічним рівнем і перевищила 13 000 в 2022 і 2023 роках, і 7 700 цього року.

Імміграція стала проблемою в країні з населенням 5,3 мільйона осіб, яка намагається розмістити біженців в умовах кризи житла, пише видання.

«Нам потрібно дивитися на внесок, який люди, які мають статус (біженця - ред.), повинні робити для проживання. Ми повинні подбати про те, щоб кожен, хто працює, працював легально, щоб було більше перевірок на робочому місці», - сказав Гарріс.

Він особливо підкреслив, що має бути послідовний підхід до українських біженців, і що їх підтримка не повинна залежати від того, коли вони приїхали.

Раніше Ірландія скоротила допомогу українським біженцям, які користуються державним житлом і прибули після середини березня цього року, до 38,80 євро ($41,84) на тиждень з 220 євро і встановила 90-денний ліміт на час, протягом якого вони можуть залишатися у державному житлі. Зміни не торкнулися 70 000 українців, які вже використовують державне житло.

Зміщення агрокліматичних зон: Через збільшення за останні десятиріччя у 1,5 рази теплових ресурсів в Україні стає можливим вирощування двох врожаїв на рік та субтропічних культур

неділя, 21 липень 2024, 19:45

Особливий інтерес представляє бавовник, гостролефіцитна сировина з котрого йде на виробництво артилерійських порохів, необхідних для оборони держави. Зміни клімату спричинили аномальну спеку в Україні та світі. Внаслідок того що температура влітку вже ...

Стало прикро за собрата по проросійському таборцю в ЄС: Фіцо в розмові зі Шмигалем розкритикував перекриття Києвом постачання нафти з РФ до Угорщини – ЗМІ

неділя, 21 липень 2024, 18:45

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо провів розмову з головою українського уряду Денисом Шмигалем – про це повідомили словацьке новинне агентство TASR та агенція Reuters з посиланням на офіс Фіцо 20 липня, зазначають Патріоти України. За їхніми даним...