Естонія ухвалила закон та першою у світі дозволила використовувати активи російських фізичних осіб, які були заморожені через санкції, для відновлення України. За ухвалення закону проголосували 65, проти – троє депутатів Рійгікогу.
Про це йдеться на сайті естонського парламенту. За словами Хендріка Йоганнеса Терраса, голови Конституційної комісії, створення законодавчого регулювання використання заморожених активів є складним завданням, яке вирішують кілька країн-союзників і міжнародних організацій, і Естонія відіграє тут піонерську роль. "Росія є країною-агресором, відшкодування збитків від війни не може лежати на плечах України та її союзників. Росія несе відповідальність за заподіяння шкоди, і вона також повинна нести цю відповідальність", – сказав він.
За словами Терраса, для забезпечення відповідальності для компенсації збитків, завданих агресивною війною в Україні, можуть бути використані активи, які вже заморожені під міжнародними санкціями і якими їхні власники так чи інакше не можуть скористатися чи розпорядитися. "Ухваленим сьогодні законом Естонія пропонує механізм, який передбачає відповідальність тих людей і компаній, які безпосередньо залучені до здійснення агресії або сприяють їй", – сказав він і додав, що Конституційна комісія пройшла більш ніж половину шляху. Створення відповідного регламенту з різними сторонами, зокрема з іноземними експертами, дуже ретельно розглянуто протягом року.
Ініційований Урядом Закон "Про внесення змін до Закону про міжнародні санкції та інші пов’язані з ним закони" (332 SE) створює внутрішньодержавний механізм забезпечення майнової відповідальності держави-агресора за шкоду, заподіяну найсерйознішими порушеннями міжнародного права. Поправка дозволяє використовувати заморожені під санкції активи фізичних осіб і компаній, які сприяли протиправним діям Росії, як передоплату за збитки, які Росія винна Україні.
У той час як в Україні пройде масштабна індексація пенсій, розмір пенсій в Україні далекий від високого. У 2025 році через складну економічну ситуацію, викликану повномасштабною війною, уряд ухвалив рішення не підвищувати соціальні стандарти. Водночас ...
На початку 2025 року внутрішньо переміщені особи продовжать отримувати допомогу від держави. А близько 5 тисяч сімей навіть матимуть змогу отримати 6 500 гривень за програмою «Тепла зима». Про це повідомляє сайт Міністерства соціальної політики України...