Історичний обвал рубля. Спроби російської влади врятувати свою валюту марні, - економіст

Падіння російської валюти почалося задовго до того, як вона підібралася до позначки 100 руб./долар. Проте до цього на проблему ніхто особливо не звертав уваги, передають Патріоти України.

Ті ж заходи, які почали вживати в РФ для порятунку рубля зараз, у довгостроковій перспективі не матимуть жодного ефекту – адже вони не вирішують питань, які, власне, і призвели до такого стану справ.

Про це OBOZREVATEL розповів спеціаліст відділу продажу боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса. Він зазначив: головних причин, що призвели до падіння рубля, дві. Це:

  • санкцій Заходу проти Росії;
  • відтік капіталу з країни.

"Цей процес іде у них останні місяці 9 – рубль постійно падає. Але зараз просто всі побачили, що дісталося 100 руб./долар – і це спрацювало як психологічний маркер. Але нічого нового не сталося", – сказав економіст.

При цьому він підкреслив: розпочата російською владою фінансова операція з порятунку рубля – зокрема підвищення ключової процентної ставки з 8,5% до 12% – не дасть бажаного результату. Адже "воно якщо й матиме ефект, то дуже тимчасовий". Причина – цей захід не вирішує проблем, через які рубль почав падати.

Причин для особливої радості немає

Втім, визнав економіст, у короткостроковій перспективі падіння рубля особливо не позначиться на російській економіці. Він пояснив: воно має більше психологічний ефект. А ось у довгостроковій наслідки будуть. Зокрема, наголосив Фурса, це може призвести "до посилення інфляційних тенденцій".

У стаж зарахувала навіть навчання в Росії: Суддя підвищила собі пенсію до 365 тис. грн на місяць

середа, 22 січень 2025, 9:08

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...

В Україні готують правила нарахування "другої пенсії": Коли змінять розрахунок виплат

середа, 22 січень 2025, 8:33

У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...