Повномасштабний напад Росії на Україну змусив багатьох людей виїхати за кордон. Країну залишали кваліфіковані працівники, серед яких й IT-спеціалісти, передають Патріоти України.
Через три роки з моменту початку війни айтівці, які вимушено поїхали в інші країни, продовжують там жити і працювати, пише видання Dou.ua.
Найчастіше для свого подальшого життя за кордоном українці обирали Польщу. Саме сюди з початком повномасштабної війни виїхали 39% IT-спеціалістів.
В Іспанії продовжують перебувати 10% українців, пов'язаних з IT-сферою, а у Німеччині залишаються 5% таких людей. У Португалії та Болгарії нині є по 4% українських айтівців, а до Чехії та Словаччини переїхали 3%.
Фото: де живуть українські IT-спеціалісти за кордоном. Скриншот"Загалом 92% живуть у Європі. Ще 3% — у США або Канаді", — йдеться у матеріалі.
Понад половина айтівців, які живуть за кордоном, досі продовжують працювати через ФОП, гіг-контракт або оформлені в штат компаній в Україні.
Але 36% вирішили зареєструватися в країні проживання, ще близько 5% працюють без оформлення. Найбільша частка оформлених згідно з місцевим законодавством фахівців у п'яти країнах:
Після переїзду заробіток українських айтівців зріс. Найвищу медіану зарплати мають ті, хто оселився у Сполучених Штатах — 7,5 тис. доларів щомісяця (306 тис. гривень). Натомість в Європі IT-спеціалісти заробляють менше — у середньому по 3,5 тис. доларів (142, 8 тис. гривень). Тоді як в Україні їм платити близько 2,5 тис. доларів (102 тис. гривень).
Для фахівців з досвідом від трьох до п'яти років різниця в зарплатах в Україні та за кордоном у середньому становить 34%. Для досвідченіших фахівців цей розрив менший.
Наприклад тим, хто має довід у п'ять років, в Європі у середньому готові платити на 8% більше, ніж вони отримували в Україні:
У той час, як одним українським пенсіонерам загрожує зменшення пенсії, інші можуть розраховувати на її збільшення. За даними Oboz.ua, це станеться з червня. При цьому перерахунок відбудеться заднім числом за період починаючи з квітня, а розмір збільшен...
В Україні найближчим часом знизяться ціни на тепличні овочі – помідори вже подешевшали до 70-100 грн/кг, огірки – до 40-70 грн/кг. Водночас через весняні заморозки фрукти можуть подорожчати, а ціна полуниці поки що тримається на рівні 200-220 грн/кг. П...