Нацбанк України в п'ятницю, 20 грудня, ввів у обіг нову монету – номіналом 5 гривень. До цього найбільший номінал був 2 гривні. Про це повідомляється на сайті НБУ, передають Патріоти України.
На зворотному боці монети зображено ту ж персону, що й на банкноті – Богдана Хмельницького.
Металеві 5 гривень матимуть однаковий обіг із банкнотами цього номіналу. Обмінювати їх не потрібно. Однак поступово НБУ виведе паперові "п'ятірки" з обігу. Наступне оновлення в монетах, якими користуються українці, заплановано на 2020 рік – це буде 10 гривень.
Причина виведення грошей у тому, що одно-, дво- і п'ятигривневі купюри в середньому служать лише приблизно рік. Для порівняння: 500 грн, які рідше використовують і до яких дбайливо ставляться, можуть "прожити" до 8 років. Поступово "папірці" зношуються, Національний банк вилучає їх із обігу і друкує нові. На друк, а це складний процес із декількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж "коштує" банкнота.
В Україні вже вивели з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Також НБУ поступово буде виводити з обігу монети в 25 копійок.
Пенсійний фонд України витрачає кожного місяця різні суми грошей на пенсії. Це відбувається, зокрема у ті періоди, коли українцям виплачуються проіндексовані виплати, які, на жаль, не рятують людей від бідності, передають Патріоти України. Наразі відом...
Кабінет міністрів України подовжив дію фіксованого тарифу за електроенергію для населення до 31 жовтня. Тож в літні місяці вартість світла для українців не зміниться — кіловат електроенергії коштуватиме 4,32 грн. Про це йдеться в постанові уряду від 29...