Нацбанк України в п'ятницю, 20 грудня, ввів у обіг нову монету – номіналом 5 гривень. До цього найбільший номінал був 2 гривні. Про це повідомляється на сайті НБУ, передають Патріоти України.
На зворотному боці монети зображено ту ж персону, що й на банкноті – Богдана Хмельницького.
Металеві 5 гривень матимуть однаковий обіг із банкнотами цього номіналу. Обмінювати їх не потрібно. Однак поступово НБУ виведе паперові "п'ятірки" з обігу. Наступне оновлення в монетах, якими користуються українці, заплановано на 2020 рік – це буде 10 гривень.
Причина виведення грошей у тому, що одно-, дво- і п'ятигривневі купюри в середньому служать лише приблизно рік. Для порівняння: 500 грн, які рідше використовують і до яких дбайливо ставляться, можуть "прожити" до 8 років. Поступово "папірці" зношуються, Національний банк вилучає їх із обігу і друкує нові. На друк, а це складний процес із декількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж "коштує" банкнота.
В Україні вже вивели з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Також НБУ поступово буде виводити з обігу монети в 25 копійок.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...