Напередодні Дня шахтаря (який відзначається в останню неділю серпня) дружини гірників окупованого міста Антрацита в Луганській області почали вимагати в шахтного начальства видати їх чоловікам зарплату, яку їм не платили з квітня поточного року. Про це в ефірі передачі «Донбас реалії» на каналі «Радіо Свобода Україна» розповів голова Незалежної профспілки гірників Донбасу «Солідарність» Микола Волинко, передають Патріоти України.
Його інформація підкріплена відеозаписом, зробленим прямо в кабінеті «вугільного генерала» в Антрациті, який взяли в облогу дружини шахтарів.
«Неможливо дивитися в очі своїх власних дітей! Вони просто голодні! » - обурюються жінки.
- Зарплату гірників вимагають саме жінки, тому що якщо прийдуть чоловіки, то для них це загрожує викликом в «МДБ» ( «Міністерство державної безпеки» окупантів. - Авт.) І відсидкою «на підвалі», з побиттям і тортурами. Деякі лідери профспілкових організацій, що не виїхали з "ЛДНР" в 2014-му і робили спроби захищати інтереси робітників, через це пройшли, - розповів Микола Волинко. - Ось в окупованій Макіївці на Донеччині вже нічого не вимагають. Тому що там залишилися працювати приблизно чотири шахти з десяти, що входили в вугільне об'єднання до війни. Решта закриті. В цілому по окупованих територіях закрито близько 40 вугільних підприємств. У Горлівці та Єнакієвому, наприклад, вже і День шахтаря проводити, власне, не для кого, тому обмежилися мітингом, який можна назвати траурним.
Зарплати видають «шматочками» - по 10-30 відсотків від нарахованого. І це вже не 15 тисяч гривень, як було до війни. 10-15 тисяч (але в російських рублях) отримують тільки гірники на таких ще більш-менш затребуваних в ОРДЛО шахтах, як «Комсомолець Донбасу», ім. Засядька, «Іловайська». У інших зарплата менше, і вони можуть працювати за «графіком» - тиждень працюють, тиждень стоять - через відсутність матеріалів і незатребуваність вугілля в такій кількості, в якій його добували до війни. Про стабільність видачі зарплати на підприємствах теж говорити не доводиться. Лише пару років тому гірникам стали оплачувати лікарняні та оформляти травми, щоб в подальшому вони могли отримати виплати за регресними позовами.
Завдяки березневій індексації, а також різним «підвищенням», в Україні скоротилася кількість найбідніших пенсіонерів, проте більшість громадян все одно отримує пенсію у розмірі від 5 до 6 тисяч гривень. Про це пише видання OBOZ.UA, передають Патріоти У...
Поки господині «оговтатись» від того, що піднявся в ціні такий важливий елемент борщового набору, як буряк, стало відомо про суттєве здорожчання ще одного «стратегічного» для українців продукту — цибулі, причому вітамінного її різновиду — зеленої. Але ...