Напередодні Дня шахтаря (який відзначається в останню неділю серпня) дружини гірників окупованого міста Антрацита в Луганській області почали вимагати в шахтного начальства видати їх чоловікам зарплату, яку їм не платили з квітня поточного року. Про це в ефірі передачі «Донбас реалії» на каналі «Радіо Свобода Україна» розповів голова Незалежної профспілки гірників Донбасу «Солідарність» Микола Волинко, передають Патріоти України.
Його інформація підкріплена відеозаписом, зробленим прямо в кабінеті «вугільного генерала» в Антрациті, який взяли в облогу дружини шахтарів.
«Неможливо дивитися в очі своїх власних дітей! Вони просто голодні! » - обурюються жінки.
- Зарплату гірників вимагають саме жінки, тому що якщо прийдуть чоловіки, то для них це загрожує викликом в «МДБ» ( «Міністерство державної безпеки» окупантів. - Авт.) І відсидкою «на підвалі», з побиттям і тортурами. Деякі лідери профспілкових організацій, що не виїхали з "ЛДНР" в 2014-му і робили спроби захищати інтереси робітників, через це пройшли, - розповів Микола Волинко. - Ось в окупованій Макіївці на Донеччині вже нічого не вимагають. Тому що там залишилися працювати приблизно чотири шахти з десяти, що входили в вугільне об'єднання до війни. Решта закриті. В цілому по окупованих територіях закрито близько 40 вугільних підприємств. У Горлівці та Єнакієвому, наприклад, вже і День шахтаря проводити, власне, не для кого, тому обмежилися мітингом, який можна назвати траурним.
Зарплати видають «шматочками» - по 10-30 відсотків від нарахованого. І це вже не 15 тисяч гривень, як було до війни. 10-15 тисяч (але в російських рублях) отримують тільки гірники на таких ще більш-менш затребуваних в ОРДЛО шахтах, як «Комсомолець Донбасу», ім. Засядька, «Іловайська». У інших зарплата менше, і вони можуть працювати за «графіком» - тиждень працюють, тиждень стоять - через відсутність матеріалів і незатребуваність вугілля в такій кількості, в якій його добували до війни. Про стабільність видачі зарплати на підприємствах теж говорити не доводиться. Лише пару років тому гірникам стали оплачувати лікарняні та оформляти травми, щоб в подальшому вони могли отримати виплати за регресними позовами.
Інколи пенсіонери отримують виплати від місцевої влади або благодійників, але головним джерелом їхніх доходів залишається державна пенсія, передають Патріоти України. При цьому її розмір залежить від середньої зарплати по країні, власної зарплати та ст...
Кабінет міністрів планує збільшити розмір базової соціальної допомоги і зробити її суттєво вищою за нинішній прожитковий мінімум. Про це заявила міністр праці та соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України. За її словами, в Україні ...