Кабмін програв черговий суд щодо "ПриватБанку": Суркісам повинні повернути мільярди

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити клопотання Мін'юсту (представляє інтереси Кабміну) про призупинення дії постанови, яка зобов'язує "ПриватБанк" виплатити депозити сім'ї Суркісів. Про це повідомляє Finbalance, передають Патріоти України.

У такий спосіб суд підтвердив зобов'язання ПриватБанку виконувати умови депозитних договорів (на загальну суму $250 млн, або майже 6,7 млрд грн) з компаніями братів Суркісів (Camerin Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlins Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP), не чекаючи рішення суду щодо суті справи (№757 / 7499/17-ц).

ПриватБанк наполягав на тому, що виконання договорів неможливе, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації як засоби, що належать, за визначенням НБУ, особам, пов'язаним із ексвласниками фінустанови.

У чому суть позову?

  • Сім'я Суркісів (батько Рахміль Суркіс, дочка Ігоря Суркіса Марина, дочка Григорія Суркіса Світлана, а також колишня дружина Григорія Суркіса Поліна Ковалик) мали вклади у ПриватБанку розміром 1,048 млрд грн.
  • Під час націоналізації ПриватБанку Суркісів через те, що вони є партнерами колишнього власника фінустанови Ігоря Коломойського по телеканалу "1+1", визнали пов'язаними з власниками банку особами, а їхні вклади конвертували в акції (процедура bail-in).
  • Кошти з депозитних рахунків Суркісів фактично списали: натомість вони отримали акції додаткової емісії ПриватБанку, які опісля примусово продали за 1 грн державі (у такий спосіб провели націоналізацію).
  • Ще 2017-го Суркіси пройшли судові інстанції та довели, що вони не є пов'язаними особами в ПриватБанку, і домоглися повернення своїх депозитів. Гроші вже виплатили. Тобто державі не доведеться додатково платити, яке б рішення не ухвалив ВСУ.
  • Зараз суперечка перебуває на стадії касаційного розгляду у Великій палаті Верховного Суду, який є судом касаційної інстанції.

Євро після рекордного росту пішло вниз слідом за доларом: Нацбанк оновив курс гривні на наступний тиждень

субота, 5 грудень 2020, 5:45

Нацбанк зміцнив гривню третій день поспіль, що зумовлено падінням "американця" до більшості міцних валют. Національний банк України на понеділок, 7 грудня, зміцнив курс гривні більш ніж на 1 копійку по відношенню до долара і на 1,5 копійки до євро, заз...

Український "Руслан" доправив до Італії величезну газову турбіну (фото)

п’ятниця, 4 грудень 2020, 23:53

Нова газова турбіна SGT-700 замінить попередню турбіну, і буде забезпечувати енергією аеропорт Мілану і прилеглі об’єкти. Український Ан-124 доставив до аеропорту Мальпенса у Мілані нову турбіну, призначену для електростанції Sea Energia, що постачає е...