Кабмін програв черговий суд щодо "ПриватБанку": Суркісам повинні повернути мільярди

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити клопотання Мін'юсту (представляє інтереси Кабміну) про призупинення дії постанови, яка зобов'язує "ПриватБанк" виплатити депозити сім'ї Суркісів. Про це повідомляє Finbalance, передають Патріоти України.

У такий спосіб суд підтвердив зобов'язання ПриватБанку виконувати умови депозитних договорів (на загальну суму $250 млн, або майже 6,7 млрд грн) з компаніями братів Суркісів (Camerin Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlins Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP), не чекаючи рішення суду щодо суті справи (№757 / 7499/17-ц).

ПриватБанк наполягав на тому, що виконання договорів неможливе, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації як засоби, що належать, за визначенням НБУ, особам, пов'язаним із ексвласниками фінустанови.

У чому суть позову?

  • Сім'я Суркісів (батько Рахміль Суркіс, дочка Ігоря Суркіса Марина, дочка Григорія Суркіса Світлана, а також колишня дружина Григорія Суркіса Поліна Ковалик) мали вклади у ПриватБанку розміром 1,048 млрд грн.
  • Під час націоналізації ПриватБанку Суркісів через те, що вони є партнерами колишнього власника фінустанови Ігоря Коломойського по телеканалу "1+1", визнали пов'язаними з власниками банку особами, а їхні вклади конвертували в акції (процедура bail-in).
  • Кошти з депозитних рахунків Суркісів фактично списали: натомість вони отримали акції додаткової емісії ПриватБанку, які опісля примусово продали за 1 грн державі (у такий спосіб провели націоналізацію).
  • Ще 2017-го Суркіси пройшли судові інстанції та довели, що вони не є пов'язаними особами в ПриватБанку, і домоглися повернення своїх депозитів. Гроші вже виплатили. Тобто державі не доведеться додатково платити, яке б рішення не ухвалив ВСУ.
  • Зараз суперечка перебуває на стадії касаційного розгляду у Великій палаті Верховного Суду, який є судом касаційної інстанції.

"Операция "Ликвидация", или Помогут ли немцы закрыть украинские шахты", - експерт

вівторок, 7 липень 2020, 11:18

"Министерство энергетики планирует осуществить пилотный проект по закрытию угледобывающих шахт в одном из украинских городов с использованием опыта Германии", - пише у своєму блозі Олександр Суков, передають Патріоти України, і продовжує:. В Украине ок...

Помічник за кількасот гривень: Студент з Івано-Франківська створив недорогу "електроняню" для догляду за рослинами у теплицях

понеділок, 6 липень 2020, 21:21

Економну електронну “няню” для теплиць створив студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Василь Гринюк, повідомляють Патріоти України з посиланням на seeds.org.ua. . Зазначається, що такими системами аграрії корис...