Кабмін ухвалив рішення щодо тарифів на комуналку: Скільки будемо платити до кінця року

Кабінет міністрів пропонує до кінця року заморозити тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Крім того, заборонять стягувати заборгованість із українців. Така ініціатива коштуватиме бюджету 264,3 млрд грн, передають Патріоти України.

Відповідний законопроєкт із авторством прем'єр-міністра Дениса Шмигаля зареєстровано у Раді за номером 7427. "Нафтогаз" має отримати 264,3 млрд грн за рахунок дивідендів компаній, допомоги міжнародних партнерів. Після цього ці гроші мають витратити на компенсацію реальної вартості газу і тієї ціни, за якою його продаватимуть українцям, а також постачальникам тепла та гарячої води.

Відповідно до процедури, його також мають підтримати українські парламентарі. У документі йдеться, що на час воєнного часу та протягом шести місяців після цього заборонено:

  • підвищувати вартість доставки газу;
  • підвищувати тариф на опалення;
  • підвищувати тариф на гарячу воду;
  • підвищувати тарифи на газ.

"Пропонується встановити заборону постачальникам природного газу вчиняти будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості. В умовах запропонованого законопроєктом мораторію з метою відновлення об'єктів критичної інфраструктури, інших об'єктів стратегічного значення передбачається компенсаторний механізм покриття витрат/втрат", – йдеться в документі.

Враховуючи, що воєнний стан уже запроваджений до кінця літа, мораторій на підвищення тарифів триватиме щонайменше до кінця року. Якщо ж воєнний стан триватиме довше, мораторій може перейти і в 2023 рік.

Ядерний шантаж РФ: Кремль може використати ЗАЕС як елемент "торгів" із Заходом

середа, 30 листопад 2022, 7:03

Тобто росія штучно нагнітає істерію з приводу можливого радіоактивного викиду, або пошкодження сховища відпрацьованого ядерного палива, яке розташоване на промисловому майданчику ЗАЕС. 27 листопада в ефірі телемарафону президент НАЕК "Енергоатому" Петр...

Підвищення пенсій українцям: Стало відомо, наскільки збільшаться виплати під час наступної індексації

вівторок, 29 листопад 2022, 17:30

У "воєнному" держбюджеті на 2023 рік уряд передбачив збільшення витрат на виплату пенсій. У зв'язку з цим запланована індексація, швидше за все, відбудеться завдяки фінансовій допомозі з боку іноземних партнерів, передають Патріоти України. За словами...