Кабмін ухвалив рішення щодо тарифів на комуналку: Скільки будемо платити до кінця року

Кабінет міністрів пропонує до кінця року заморозити тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Крім того, заборонять стягувати заборгованість із українців. Така ініціатива коштуватиме бюджету 264,3 млрд грн, передають Патріоти України.

Відповідний законопроєкт із авторством прем'єр-міністра Дениса Шмигаля зареєстровано у Раді за номером 7427. "Нафтогаз" має отримати 264,3 млрд грн за рахунок дивідендів компаній, допомоги міжнародних партнерів. Після цього ці гроші мають витратити на компенсацію реальної вартості газу і тієї ціни, за якою його продаватимуть українцям, а також постачальникам тепла та гарячої води.

Відповідно до процедури, його також мають підтримати українські парламентарі. У документі йдеться, що на час воєнного часу та протягом шести місяців після цього заборонено:

  • підвищувати вартість доставки газу;
  • підвищувати тариф на опалення;
  • підвищувати тариф на гарячу воду;
  • підвищувати тарифи на газ.

"Пропонується встановити заборону постачальникам природного газу вчиняти будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості. В умовах запропонованого законопроєктом мораторію з метою відновлення об'єктів критичної інфраструктури, інших об'єктів стратегічного значення передбачається компенсаторний механізм покриття витрат/втрат", – йдеться в документі.

Враховуючи, що воєнний стан уже запроваджений до кінця літа, мораторій на підвищення тарифів триватиме щонайменше до кінця року. Якщо ж воєнний стан триватиме довше, мораторій може перейти і в 2023 рік.

Українці зможуть отримати грошову допомогу від німецького фонду: Названо дві обов’язкові умови

вівторок, 28 березень 2023, 11:30

Українці, котрі виїхали за кордон, мають змогу отримувати фінансову допомогу, зокрема, в Польщі. У тому числі й від німецького фонду, але розраховувати на неї зможуть лише певні категорії громадян, передають Патріоти України. Йдеться про українців, які...

У "Приват24" змінилися умови деяких грошових переказів: "ПриватБанк" оголосив про нові правила

вівторок, 28 березень 2023, 10:45

Державний ПриватБанк запровадив безкоштовні перекази на українські картки з карток у Польщі та Німеччині. Пільгові умови будуть не постійними – їхня дія обмежена до липня 2023 року, передають Патріоти України. Скористатися послугою можна в онлайн-банкі...