Кабмін змінив формулу ціни на газ для українців: Скільки доведеться платити

Кабінет міністрів ухвалив нове обмеження для ціни на газ в Україні (стосується побутових споживачів). З 1 січня 2020 року тариф має становити не більше ніж вартість блакитного палива на нідерландському газовому хабі плюс 1,917%. Про це йдеться у постанові Кабміну №17, опублікованій на сайті уряду 28 січня, передають Патріоти України.

Ціни дивитимуться на біржі Powernext/EEX (за період з 1 по 22 число місяця постачання). Таке рішення дозволить утримати тариф на рівні ринкового.

Для прикладу, зараз тариф на газ для населення – 6,6 грн за кубометр (плюс витрати на транспортування), а на біржі середньозважена ціна – 5,9 грн. Якщо блакитне паливо на нідерландському газі продовжить дешевшати, менше заплатять і українці.

"З 1 січня 2020 року ціна придбання природного газу не може бути вищою за ціну продажу природного газу, визначену відповідно до пункту 13 цього Положення, за вирахуванням торгової надбавки (націнки) НАК "Нафтогаз України" на рівні 1,917 відсотка зазначеної ціни", – йдеться у рішенні.

Варто зазначити, що іще на початку 2019 року українці платили за газ більше, ніж бізнес. Це трапилося через те, що ринкова вартість блакитного палива впала, а регульований тариф знизили з великим запізненням. Цього року Україна повинна повністю перейти на ринкове формування цін. Таке зобов'язання ми взяли перед МВФ.

Неліквід згодують українцям? Експорт вітчизняної курятини різко скоротився через докази зараження пташиним грипом

неділя, 23 лютий 2020, 11:04

Через спалах пташиного грипу в Вінницькій області 7 країн світу призупинили імпорт м'яса птиці з України. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі, , зазначають Патріоти України. Пресслужба відомства зазначила, що станом на 20 лютого було заборонено ек...

Хіти тижня. Велично і з гуркотом: "Газпром" впевнено завалиться в кювет", - Ель Мюрид

неділя, 23 лютий 2020, 0:35

Кремль жертвує газопроводом до Китаю "Сила Сибіру", щоб врятувати свій проект "Північний потік-2", на який США обрушили міць санкцій. На його думку, Кремль вирішив покласти край "Силі Сибіру" через спалах смертельного коронавируса Covid-2019. Він факти...