Каратимуть жорстко: Верховна Рада посилила штрафи для фур

Перевантажені фури будуть платити штрафи від 8,5 до 34 тис. грн.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №1047, який передбачає збільшення штрафів для перевантажених фур, які у такий спосіб пошкоджують українські дороги, передають Патріоти України.

Депутати вирішили підтримати законопроєкт за основу ("за" віддали голоси 323 нардепи), а після й у цілому ("за" проголосувала 331 особа). Авторами документа виступають восьмеро депутатів парламенту від "Слуги народу" на чолі з Олександром Кубраковим.

Передбачається, що перевантажені фури будуть платити штрафи від 8,5 до 34 тис. грн, водночас чим більше перевантаження, тим більшим буде штраф. Якщо вага фури на 5-10% більша за дозволену, штраф становитиме 8,5 тис. грн, якщо на 10-20% більша – 17 тис. грн, понад 20% – 34 тис. грн.

Гроші, отримані від сплати цього штрафу, мають намір перераховувати до державного дорожнього фонду. Зазначимо, що зараз в Україні за перевантаження фур передбачений штраф у розмірі 510-680 грн.

У той же час відповідальний за надмірну вагу фури – власник автомобіля (людина або компанія). Якщо йдеться про авто на єврономерах – то особа, яка ввезла транспорт в Україну. Відмова сплатити штраф або оскарження відповідної постанови – причина заборонити в'їзд іноземцю в Україну.

Згідно із законопроєктом, якщо водій пасажирського або вантажного транспорту проігнорував прохання зупинитися представника Держслужби з безпеки на транспорті – йому загрожує штраф 3400 грн або позбавлення права керування на 3-6 місяців. Перевантаження фури може бути зафіксоване автоматично. Тоді тому, хто вважається водієм, надішлють повідомлення про штраф поштою.

Хіти тижня. Удар "нижче пояса": Чи чекати нищівного обвалу долара, - експерти

середа, 20 листопад 2019, 15:00

Перша половина листопада виявилася в цілому успішною для гривні на валютному ринку. За період з 1 до 15 листопада долар на міжбанку впав майже на 55 копійок - з 24,68/24,72 до 24,135/24,165 гривень. Обмінники знизили курс продажу готівкового долара з б...

Життя без "Газпрому": До польського СПГ-терміналу прибуло перше судно з американським скрапленим газом для України, - посольство США

середа, 20 листопад 2019, 13:03

До польського СПГ-терміналу в Свіноуйсьце у вівторок прибуло судно, що перевозило американський скраплений природний газ для України, повідомляють Патріоти України з посиланням на посольство США у Києві . "Американському скрапленому природному газу (СП...