Картку з пенсією можуть заблокувати, а гроші заморозити: Хто в зоні ризику та що робити

Банківські картки, на які українці одержують пенсії, можуть бути заблоковані. Найчастіше це відбувається, якщо пенсіонер не користувався карткою протягом 6 місяців. Про це розповіла заступниця глави Мінсоцполітики Дар'я Марчак. При блокуванні картки також призупиниться виплата пенсій, передають Патріоти України.

За словами посадовиці, щоб уникнути блокування, по карті обов'язково проводити хоча б одну операцію раз на півроку. Наприклад, поповнювати рахунок мобільного телефону чи оплачувати комунальні послуги.

У випадку, якщо картку все ж таки заблокували, її можна відновити. Також можна відновити нарахування пенсії та повернути недоотримані кошти. Однак зробити онлайн це не вийде. Звертатися потрібно безпосередньо до Пенсійного фонду, а не до банку.

Причому робиться особисто. З собою обов'язково мати документи, що підтверджують особу. Після перевірки даних потрібно почекати 10 днів. "Якщо пенсіонер з'являється і підтверджує свою особу, то нарахування та виплата пенсії продовжується", – пояснила Марчак.

В "Укргідроенерго" розповіли, як руйнування Каховської ГЕС вплине на енергосистему

вівторок, 6 червень 2023, 18:22

Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповів, чи будуть зміни у роботі енергосистеми після того, як російські загарбники зруйнували Каховську ГЕС. Про це він розповів в етері національного телемарафону. Він зазначив, що Каховська с...

Україна різко обмежила експорт цукру: У Кабміні відповіли, чи буде дефіцит продукту влітку

вівторок, 6 червень 2023, 17:43

В Україні, де зростають тарифи на комуналку, зокрема, на електропостачання, здійснені заходи задля уникнення дефіциту цукру та збільшення його вартості. Як повідомляють у Міністерстві економіки, наразі українські експортери вже майже на 100% використал...