Катастрофа на Каховській дамбі позначиться на інших ГЕС України, - міністр енергетики

Катастрофа на Каховській ГЕС позначиться на інших гідроелектростанціях через що може виникнути дисбаланс в енергосистемі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України з посиланням на слова міністра енергетики України Германа Галущенко, передають Патріоти України.

"За його словами (міністра - ред.), незважаючи на те, що станція (Каховська ГЕС - ред.) після окупації не видавала електроенергії в систему, прорив порушив цілісність усього гідровузла. Відповідно, є ризик, що гідроенергетика, яка балансувала українську енергосистему, не зможе працювати на необхідну потужність", - йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим відомство розраховує на підтримку міжнародних партнерів та збільшення пропускних спроможностей для нарощування імпорту електроенергії з Європи до 2 гігават. "Єврокомісарка Кадрі Сімсон зазначила, що європейська сторона готова підтримати Україну у питанні збільшення імпорту електроенергії, а також посилити тиск на Росію", - додали у прес-службі.

"Скриплячі зубами": Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна – Дуда

понеділок, 25 вересень 2023, 5:58

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що уряд створив транзитні коридори для експорту українського зерна до країн, які його потребують, повідомляють Патріоти України з посиланням на PAP. За його словами, підготовленні спеціальні транзитні коридори, завд...

Японія надала Україні гранти на 22 млрд грн: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...