Х...йла дотисли: Після рекордного падіння ціни на російську нафту Путін заявив про готовність скоротити видобуток

3 квітня президент РФ Володимир Путін оголосив, що Москва готова до скорочення видобутку нафти в межах ОПЕК+ на 10 млн барелів на добу.

Росія готова до співпраці з країнами ОПЕК+ і Сполученими Штатами в питанні скорочення рівня видобутку нафти. Про це 3 квітня на нараді щодо ситуації на глобальних енергетичних ринках заявив президент РФ Володимир Путін. Стенограму його виступу опубліковано на сайті Кремля, передають Патріоти України.

"Ми перебуваємо в тісному контакті з нашими партнерами в Саудівській Аравії. Нещодавно у мене відбулася розмова із президентом США. [...] Росія вважає за необхідне об'єднати зусилля. Ми не були ініціаторами розриву угоди "ОПЕК+". І ми готові до домовленостей із партнерами й у межах цього механізму, і готові до взаємодії зі США. [...] За попередніми оцінками, думаю, може йтися про скорочення обсягом 10 млн барелів на добу, трохи менше, може, трохи більше", – сказав він.

За словами Путіна, скорочення має відбуватися від рівня видобутку нафти в першому кварталі поточного року. Падіння цін на нафту триває з початку березня. Головною причиною стало те, що Росії та Організації країн – експортерів нафти не вдалося домовитися щодо нових обмежень рівня видобутку нафти. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Увечері 18 березня вартість нафти Brent упала до 17-річного мінімуму – $25,4 за барель, а 30 березня ф'ючерси торгуються по $18.

На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила "вступити в тотальну цінову війну" і наростити видобуток із 9 млн до 12 млн барелів на добу. Окрім того, Ер-Ріяд витісняв нафту російської марки Urals із європейського ринку, пропонуючи потроїти постачання власного сорту Arab Light із великими знижками.

Це призвело до того, що до 31 березня вартість Urals знизилася до мінімуму з 1999 року – $13 за барель. Як зазначає "Радіо Свобода", Urals у Європі стала коштувати дешевше від мазуту.

Свій створити не спромоглися: Росія "клонує" українські двигуни

субота, 30 травень 2020, 13:50

Інформація, представлена в травні російським телеканалом «Зірка», згідно з якою корабель «Адмірал Головко» проекту 22350 отримав «повністю російську силову установку», далека від реальності. Український військовий портал звернув увагу на те, що інформа...

Хіти тижня. Експерт спрогнозував стрибок цін на нафту

субота, 30 травень 2020, 9:00

Котирування марки Brent можуть піднятися до позначки 40 доларів за барель. Такий прогноз озвучив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель. На його думку, позитивний прогноз пов'язани...