Хіти тижня. Аби Коломойському було добре: Шмигаль підтвердив, що "слуги" проголосували законопроект, який може позбавити Україну безвізу

Законопроект про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, у чинній редакції не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію України і Євросоюзу. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ході візиту до Брюсселя, , зазначають Патріоти України.

“Закон ухвалений у першому читанні. Він є досить жорстким для мене, наших міжнародних партнерів. Він досить цікавий для нашої промисловості й економіки”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр підкреслив, що на даний момент завдання влади – знайти “золоту середину” для того, щоб підтримати власну економіку під час кризи, але, в той же час, не порушити міжнародні угоди, які вже підписані. Шмигаль впевнений, що можливості для такого компромісу існують.

“Поки міжнародні партнери абсолютно спокійно це сприймають, так як розуміють, що це перше читання”, – зазначив він.

Прем’єр додав, що позиція уряду полягає в тому, що не може йтися про жорстку локалізацію, а лише про використання нецінових критеріїв у розмірі 30% при проведенні держзакупівель, які будуть давати якісь преференції для товарів, що мають складову українського виробництва.

“У чинній редакції він не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію, тому уряд наполягатиме на тому, щоб ми відредагували редакцію спільно з депутатами так, щоб вона не порушувала наших міжнародних угод, і не тільки про асоціацію”, – наголосив Шмигаль.
  • 21 липня Верховна Рада прийняла за основу законопроект про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, він передбачає преференції при державних закупівлях з вимогою локалізації 25-40%, з 2021 року з подальшим підвищенням ще на 15 п. п. з 2024 року.
  • Екс-глава Держмитної служби Максим Нефьодов зазначив, що преференції для вітчизняного машинобудування порушують Угоду про асоціацію з ЄС.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...