Армія М'янми побудувала дослідний зразок легкого танка, створеного на базі шасі 122-мм самохідної гаубиці 2С1 «Гвоздика» зі встановленою на ньому баштою зі 105-мм гарматою від китайської колісної (6х6) броньованої машини WMA301 (PTL02) Assaulter, повідомляють Патріоти України з посиланням на Defense Express.
Варто відзначити, що на початку 2014 року ДК «Укроборонпром» уклав контракт на постачання в М'янму комплекту обладнання для виробництва зварних корпусів для легкоброньованої техніки БТР-4У і 2С1У, з метою організації виробництва в М'янмі бронетранспортерів БТР-4У і машин 2С1У.
БТР-3У з бойовим модулем БМ-3С, один з поставлених у 2003 році, Збройних сил М'янми на навчаннях / Фото: mmmilitary
Позначення 2С1У раніше мав український варіант модернізації 122-мм самохідної гаубиці 2С1, однак, в даному випадку, можливо, мається на увазі організація збирання в М'янмі гусеничних машин на основі ходової частини та бронекорпусу 2С1 (яка створена на базі шасі МТ-ЛБ). Швидше за все однією з цих машин може бути даний легкий танк (також ймовірно, створений за участю України).
Відомо, що постачання обладнання та запчастин за даним контрактом здійснювалися «Укроборонпромом» в М'янму з 2016 року, а на початку 2019 року з'явилася інформація про плани організації складання в М'янмі БТР-4У і 2С1У на новому заводі, який має запрацювати з другої половини 2020 року.
Нагадаємо, у 2006-2009 роках М'янма отримала з України 26 модернізованих гусеничних броньованих машин МТ-ЛБМШ з встановленим українським бойовим модулем «Шквал». У жовтні 2017 року генеральний директор ПАТ «Харківський тракторний завод» (на якому за радянських часів випускалися самохідні гаубиці 2С1 і броньовані тягачі МТ-ЛБ) Андрій Коваль заявив, що підприємство отримало нове замовлення на постачання в М'янму «всієї номенклатури техніки на шасі МТ- ЛБ».
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...