Хіти тижня. Блокада Мордору стала невблаганною: Литовське пальне більше не надходить в Україну - невигідно

Литовський завод Orlen Lietuva вимушено призупинив постачання пального в Україну через заборону на транзит литовських добрив і нафтопродуктів владою Білорусі. Пресаташе компанії Крістіна Гендвіле повідомила, що можливість постачати пальне на український ринок через Польщу все ще вивчаєтьс, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ведуться переговори з клієнтами в Україні. Виникає безліч умов, два додаткові термінали, митниця. Йде погодження, клієнтам теж має бути зручно, не тільки нам. Найраніше, коли ми зможемо говорити про зміни – березень", – розповіла представник Orlen Lietuva.

Окрім Польщі, обговорювався і новий маршрут через Латвію, але цей напрямок не виглядає особливо привабливим.

Постачання продукції в Україну призупинив такожзавод Lifosa, що входить в російську групу "ЄвроХім", який щорічно експортував на український ринок близько 150 тис. тонн добрив.

"Ситуація з 7 лютого не змінилася – транзит через Білорусь не здійснюється, а як він міг би здійснюватись – ми ще обговорюємо", – повідомив голова Lifosa Римантас Просцявічюс.

На його думку, у випадку транспортування через Латвію одна тонна продукції в середньому подорожчає приблизно на 20 євро, через Польщу – приблизно на 40 євро, а під час транспортування добрив автотранспортом експорт подорожчає на 80-90 євро за тонну.

Литовський виробник азотних добрив Achema (входить до Achemos grupe) почав возити продукцію в Україну через Латвію та Росію, оцінивши додаткові витрати через зміну маршруту у 5 млн євро на рік.

"При транспортуванні в Україну через Латвію та Росію витрати на перевезення на 22-35 євро за тонну більше, ніж при транспортуванні через Білорусь. З урахуванням наших середніх продажів на рік – від 50 до 141 тис. тонн, додаткові витрати на залізницю складають від 1,1 млн до 4,9 млн євро на рік", – сказала пресаташе Achema Йоліта Мацеліте.


В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...