Хіти тижня. Будемо платити по-новому: У платіжках за газ на українців чекає неприємний "сюрприз"

У 2020 році українцям доведеться більше платити за газ, так як у квитанціях введуть нову графу - абонентська плата. Цю суму доведеться платити навіть тим споживачам, які не використали природний газ для побутових потреб, передають Патріоти України.

Абонентська плата буде виділена окремо – вона буде нараховуватися за те, що у споживача є технічна можливість доступу до газу і незалежно від того, користується він їм чи ні. Як пояснили в НКРЭКУ, така норма відповідає законодавству України, а також відповідає євронормам.

Як будуть рахувати

На даний момент сума нарахувань у проекті розрахунку відрізняється. У великих містах – від 0,33 до 0,37 грн грн за кубометр. В деяких містах – від 1,1 грн до 1,3 грн за кубометр. Різниця в тарифах залежить від протяжності газопроводів і від того, скільки абонентів одночасно підключені до однієї труби.

"Припустимо, в Києві до одного кілометру газової труби підключено 10 п'ятиповерхівок, це 600-700 квартир-споживачів, а в приватному секторі Миколаєва до одного кілометру підключено 100 житлових 1-2 поверхових будинків. Витрати на експлуатацію кілометри газопроводу приблизно однакові, тому в Києві для кожного споживача доставка одного куба газу обійдеться в 33 копійки, а в Миколаєві – в 1,57 грн", - пояснив енергоексперт Валентин Землянський.

Найбільше введення абонентської плати вдарить по кишені мешканцям приватного сектора, які і так в зимові періоди платять більше.

Як можна заощадити

Землянський пояснив, що розрахунок буде здійснюватися на основі тих цифр, які споживач покаже в попередній період, і щоб заощадити – потрібно просто не використовувати газ.

"Постачальники беруть обсяг газу, витраченого споживачем за минулий рік з жовтня по жовтень (початок опалювального сезону), виділяють з неї абонплату, розподіляють її щомісячно рівними частками. Цю суму включають в платіжки, але вже на майбутній рік. Тобто, якщо в поточному році скоротити споживання, то абонплата в наступному році буде менше, і навпаки, але знову ж – на наступний рік. Якщо рік взагалі не користуватися газом, то і абонплати на наступний рік бути не повинно", - пояснив експерт.

"Особых сомнений, что США и ЕС смогут существенно оттеснить путинских нуворишей от европейского корыта, нет", - блогер про газовий удар по Кремлю

четвер, 21 листопад 2019, 16:28

"На польский терминал в Свиноуйсцье прибыл американский танкер с СПГ для Украины. Пока, видимо, это больше политический ход, призванный подкрепить позиции Украины на газовых переговорах с "Газпромом", - пише у своєму блозі Ель-Мюрид, передають Патріот...

Субсидії "урізають": Стало відомо, на які знижки можуть розраховувати українці

четвер, 21 листопад 2019, 15:29

У порівнянні з минулим роком розмір середньої субсидії на оплату комунальних послуг для українців у жовтні зменшився на 8,7% і склав 492,1 гривні. Про це стало відомо з даних Державної служби статистики, передають Патріоти України. За інформацією Держс...