Хіти тижня. Чому долар в Україні почав дешевшати, незважаючи на кризу: Експерти назвали головні причини

Курс долара в Україні, всупереч прогнозам, не росте, а навіть демонструє зниження, передають Патріоти України.

"На даний момент за рахунок професійної політики НБУ і Мінфіну, яка була проведена в 2017-2020 роках, ми маємо результат у вигляді стабільної банківської системи та, як наслідок, більш стабільної ситуації у фінансовій системі країни", - пояснив аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко.

Ще одним фактором стабільної гривні є те, що Національний банк поки не проводить емісію гривні для наповнення бюджету, що дозволяє стримувати інфляцію і розгойдування гривні.

Ситуація на світових ринках також сприятлива. "Посилюються темпи відновлення ринків, що розвиваються (а Україна якраз до таких належить), що дозволяє рости і нашый гривні", - додав Пархоменко.

З тим, що курс багато в чому відображає ситуацію з торговим сальдо України, згоден і інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса. Він зазначив, що зараз значно скоротився імпорт, при тому, що експорт майже не зменшився.

"Тут нам допомагає те, що ми - сировинний придаток і, як раніше, женемо сировину. По металу - трохи менше, але корекція з експорту не настільки серйозна, як з імпорту", - пояснив експерт.

При цьому нинішня ситуація в корені відрізняється від того, що було під час кризи 2008 року. Тоді, нагадаємо, валютний курс обвалився удвічі з 5 гривень/долар до 10 гривень/долар, після чого через якийсь час відбулася корекція до 8 гривень/долар.

У 2008 році обвал гривні вдарив по споживчому попиту, і це призвело до скорочення імпорту, зазначив Фурса: "Зараз же все не так - імпорт стиснувся без падіння курсу. Тому що у нас карантин".

Крім того, у людей стало елементарно менше вільних грошей - адже під час карантину велика кількість підприємств простоює, працівників звільняють або відправляють у неоплачувані відпустки. А ті, кого криза безпосередньо ще не торкнулася, витрачає гроші з великою обережністю.

"Коли прийдуть нові платіжки і не тільки на електроенергію, громадяни перестануть бути дурнями і зроблять з представників влади дурнів, відправивши їх куди подалі", - політолог

неділя, 25 липень 2021, 19:43

"Про тарифи і дурнів. Уряд прийняв рішенн підвищити з 1 серпня тариф на електроенергію з 1,68 до 3,5 гривень за кіловат", - пише політолог Віталій Бала на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

Обіцяють надбавку не відкладати: Частині українців з 1 жовтня підвищать пенсії

неділя, 25 липень 2021, 19:15

Українські громадяни, вік яких перевищує 75 років, додатково отримають від держави виплати у вигляді щомісячної надбавки до пенсії. Втім, на гроші зможуть розраховувати лише ті, у кого є необхідний страховий стаж. Про це заявила глава Міністерства соці...