Курс долара в Україні, всупереч прогнозам, не росте, а навіть демонструє зниження, передають Патріоти України.
"На даний момент за рахунок професійної політики НБУ і Мінфіну, яка була проведена в 2017-2020 роках, ми маємо результат у вигляді стабільної банківської системи та, як наслідок, більш стабільної ситуації у фінансовій системі країни", - пояснив аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко.
Ще одним фактором стабільної гривні є те, що Національний банк поки не проводить емісію гривні для наповнення бюджету, що дозволяє стримувати інфляцію і розгойдування гривні.
Ситуація на світових ринках також сприятлива. "Посилюються темпи відновлення ринків, що розвиваються (а Україна якраз до таких належить), що дозволяє рости і нашый гривні", - додав Пархоменко.
З тим, що курс багато в чому відображає ситуацію з торговим сальдо України, згоден і інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса. Він зазначив, що зараз значно скоротився імпорт, при тому, що експорт майже не зменшився.
"Тут нам допомагає те, що ми - сировинний придаток і, як раніше, женемо сировину. По металу - трохи менше, але корекція з експорту не настільки серйозна, як з імпорту", - пояснив експерт.
При цьому нинішня ситуація в корені відрізняється від того, що було під час кризи 2008 року. Тоді, нагадаємо, валютний курс обвалився удвічі з 5 гривень/долар до 10 гривень/долар, після чого через якийсь час відбулася корекція до 8 гривень/долар.
У 2008 році обвал гривні вдарив по споживчому попиту, і це призвело до скорочення імпорту, зазначив Фурса: "Зараз же все не так - імпорт стиснувся без падіння курсу. Тому що у нас карантин".
Крім того, у людей стало елементарно менше вільних грошей - адже під час карантину велика кількість підприємств простоює, працівників звільняють або відправляють у неоплачувані відпустки. А ті, кого криза безпосередньо ще не торкнулася, витрачає гроші з великою обережністю.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...