Хіти тижня. Долар летить у прірву: Що відбувається з валютою в Україні і чого чекати далі, - експерти

У четвер на валютному ринку тренд по курсу залежав від двох основних чинників, передають Патріоти України.

1) поточних завдань і операцій на міжбанку великих гравців;
2) поведінки Нацбанка.

Як ми і попереджали в ранковому прогнозі — активність на міжбанку поступово знижується по мірі наближення кінця тижня, але при цьому це не означає, що ринок перебуває «в сплячці».

Швидше навпаки — зниження ліквідності в банківській системі відразу ще на 5,2 млрд гривень (до 40,75 млрд на коррахунках банків на ранок четверга) знову психологічно підтримало гривню та частково «зв'язало» можливості розгойдування ринку спекулянтами.

Дефіцит гривні у великих експортерів простимулював зростання продажів валюти з їх боку. Але покупці виявилися вельми вибагливими за ціною і користуючись ситуацією — відверто грали «на пониження». Частково їм це вдалося.

Але багато в чому їх «хотілки» по мінімізації курсу вперлися у дії Нацбанку. Регулятор очікувано скуповував надлишки долара на міжбанку, що й утримало його курс від більш серйозного просідання.

«Дочки» іноземних компаній були знову помічені з купівлею валюти під репатріацію дивідендів, але їх обсяги виявилися досить невеликими і не призвели до стрибків курсу.

Трохи «побудоражили» ринок тільки виходи декількох великих покупців валюти ближче до обіду, коли Нацбанк уже викупив свої чергові $ 30 млн через Matching і цим прибрав надлишок пропозиції, а ці великі покупці тільки вийшли на торги і короткочасно порушили хитку рівновагу на міжбанку.

Але важкий період для гривні швидко скінчився і після обіду на вже малоактивному ринку долар знову дешевшав. На позитивних для гривні настроях сесія і закінчилася.

Хід торгів:

Стартувавши з 24,59 / 24,63 гривень за долар уже на 11 годину курс просів до 24,52 / 24,55. Пропозиція перевищувала попит і на 12:00 долар вже був на рівні 24,49 / 24,52.

Нацбанк виходив на торги і скупив надлишок пропозиції через Matching. Купив не менше $ 30 млн, чим практично зрівняв попит та пропозицію.

Але у цей момент декілька великих покупців вийшли на міжбанк і короткочасно порушили хитку рівновагу на торгах. Результат — 24,54 / 24,57 до обіду і відразу після нього. На 15:00 усі основні операції по дню були закриті, а невеликі за сумами лоти були в основному з боку продавців.

Користуючись практично монопольним становищем на торгах покупці спочатку придавили долар з 24,53 / 24,56 (на 15 годин) до 24,50 / 24,53 гривень до 16:00 і до 24,48 / 24,51 на кінець дня.

Головні події 7 листопада на міжбанку:

1) Долар подешевшав з ранкових 24,59 / 24,63 гривень до 24,48 / 24,51 на момент завершення сесії;

2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону, але знову викуповував долар через Matching і за нашими даними купив близько $ 30 млн;

3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 24,5179 гривні за долар, а офіційний курс долара на 8 листопада склав 24,515816.

Джерело: Мінфін

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...