Хіти тижня. ​Долар стрімко дешевшає до гривні. Фінансисти розповіли, що відбувається на ринку

Фахівці радять ще місяць не переходити з гривневих депозитів на валюту. Експерти кажуть про ключову роль Нацбанку в утриманні курсу на рівні 27 грн/долар

Гривня продовжує зміцнюватися, її курс наближається до 27 грн/долар у готівковому продажі. На тижні, що минає, це сталося стрибкоподібно: слабкий спадний тренд у п’ятницю раптом прискорився в рази і за один день долар подешевшав більше, ніж за весь тиждень. Чому гривня продовжує зміцнюватися і чого чекати, читайте далі, зазначають Патріоти України.

Експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Що сталося з курсом за тиждень

Стабільність курсу долара на минулих вихідних із понеділка змінилася його невеликим ослабленням – на 2-3 коп./долар як у продажу, так і в покупці. Середній курс продажу готівкового долара тримався в межах 27,28-27,29 грн/долар, а в п’ятницю знизився до 27,19. Курс покупки коливався в межах 29,10-27,12 грн/долар, при цьому спред (різниця між курсами купівлі та продажу) тримався, як і раніше, в межах 17-18 копійок. Це говорило про впевненість банкірів у тому, що ніяких несподіванок вони не чекають. У п’ятницю курс продажу і покупки впав на 10 копійок, остаточний середній курс перед вихідними – 27,19 грн/долар в готівковому продажі і 26,99 грн/долар в покупці. При цьому спред розширився до 20 копійок.

Максимальний курс, за яким можна було здати готівковий долар – 27,10 грн (на 11 коп. нижче, ніж тиждень тому), мінімальний курс, за яким можна купити готівковий долар – 27,12 грн (на 12 коп. нижче, ніж тиждень тому).

Нацбанк, який установив на минулий понеділок офіційний курс 27,23 грн/долар, з вівторка по четвер то підвищував, то знижував його на дві-три копійки. У п’ятницю регулятор зміцнив гривню на п’ять копійок, до 27,19 грн/долар. На понеділок, 26 липня, Нацбанк встановив курс 27,05 грн/долар, зміцнивши гривню відразу на 19 копійок.

Ціни піднімуться ще на 15%: Експерти розповіли, які продукти до свят треба купувати вже зараз

п’ятниця, 3 грудень 2021, 15:29

Ціни на харчові продукти напередодні свят практично завжди йдуть вгору. В першу чергу дорожчає те, що має великий попит. Також деякі види продуктів дорожчають по сезону - овочі, фрукти, молоко і м'ясо. Які продукти до новорічного столу варто купувати в...

"Циклон" нашої надії: Через три роки українські ракети знову можуть почати літати на орбіту зі свого космодрому

п’ятниця, 3 грудень 2021, 10:53

Йдеться про польоти РН "Циклон-4М" з новозбудованого космодрому в Канаді. Очільник Державної космічної агенції України Володимир Тафтай повідомив, що новий канадський космодром під українські ракети-носії може почати працювати у 2024 році, зазначають П...