Хіти тижня. Долар вгору чи вниз? Нацбанк черговою заявою ще більше заплутав та насторожив міжбанк

Курс долара, який закладено в державному бюджеті, не є метою для НБУ.

Олег Чурій. Фото: РБК.

Різкий стрибок долара, після його тривалого зниження, викликав ажіотаж на валютному ринку. Заступник глави Національного банку України Олег Чурій порадив українським компаніям не робити прогнозів щодо курсу гривні до долара в умовах плаваючого курсоутворення. Про це чиновник сказав в інтерв'ю UA: Тернопіль, передають Патріоти України.

«У цьому році особливо прогнози дуже сильно відрізняються. У режимі плаваючого курсоутворення прогнозування стає досить складною наукою. Тому ми радимо не прогнозувати, а якщо необхідно, якщо є певні ризики, то ми рекомендуємо українським компаніям хеджувати свої валютні ризики», - сказав він і додав, що НБУ дозволив практично всі інструменти для цього.

За словами Чурія, курс долара, який закладено в державному бюджеті, не є метою для НБУ. Регулятор орієнтується на різні показники. Політика НБУ спрямована на те, щоб національна валюта гривня була повноцінним інструментом для заощаджень і повноцінним засобом платежу. «Жорстка монетарна політика, політика високих процентних ставок по національній валюті, сприяє поверненню довіри до національної валюти», - сказав чиновник НБУ.

Не поспішайте продавати: Долар в Україні значно подорожчає

субота, 23 січень 2021, 12:45

В Україні курс долара до кінця січня збільшиться з 28,2 до 28,4 грн/$, повідомляють Патріоти України. "На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень близько 28,4 грн. Готівк...

Попереду лише США: Агросектор України здійснив світовий прорив

субота, 23 січень 2021, 11:07

На продовольчому ринку бренд "зроблено в Україні" набуває всі більшої ваги, наша держава перетворюється на одного з головних годувальників світу. І є всі шанси для стрімкого приросту продуктивності як в рослинництві ,так і в тваринництві. Україна за ре...