Хіти тижня. Ф'ючерси на Brent спікірували на 4% за чотири години: Ціни на нафту обвалилися після заяви Саудівської Аравії

Схоже, що альянс Росії та Саудівської Аравії почав тріщати по швах...

Ціни на нафту обвалилися на вечірніх торгах в п'ятницю на новинах про те, що Саудівська Аравія на майбутньому засіданні країн-учасниць угоди ОПЕК + намір висловити претензії до партнерів, що не виконують свою частину угоди (в першу чергу, закиди стосуватимуться Москви), повідомляють Патріоти України.

Ф'ючерси на сорт Brent спікірували на 4% за чотири години - з 63 доларів за барель до мінімальної за півтора тижні позначки 60,35. Обвал на Нью-Йоркській біржі NYMEX виявився ще масштабніше: контракти на WTI в момент падали на 5,2%, завершивши торги на позначці 52,42 долара за барель, зі зниженням ціни на 4,6% щодо четверга.
Як повідомили Bloomberg джерела в Ер-Ріяді, на віденському засіданні 6 грудня Саудівська Аравія має намір дати сигнал про те, що більше не бажає рятувати нафтовий ринок поодинці, компенсуючи невиконання квот на скорочення видобутку іншими країнами ОПЕК +. У жовтні королівство виробляло 9,9 млн барелів на добу, а в листопаді, за даними Reuters, знизило видобуток до 9,85 млн барелів на день при квоті в 10,02 млн барелів.
З початку року Саудівська Аравія перевиконує угоду на 140-160% кожен місяць, тоді як Росія - другий ключовий учасник - лише двічі вклалася в зобов'язання, і то в місяці, коли через скандал з хлором простоював трубопровід «Дружба», що забезпечує 20% російського нафтового експорту.
За підсумками серпня Росія виконала угоду на 53%, у вересні - на 88%, в жовтні - на 73%, качаючи 11,23 мнл барелів на добу при квоті в 11,17 млн. На майбутньому засіданні у Відні російська делегація хоче узаконити цю практику і скорегувати квоту, виключивши з неї газоконденсат, розповіло ТАСС джерело, знайоме з позицією Москви. «Схоже, що альянс Росії та Саудівської Аравії почав тріщати по швах», - говорить партнер фонду Again Capital Джон Кілдафф. «Це підриває загальну віру в те, що угода ОПЕК + буде продовжена», - додає він.

Платіжка може знизитися на 30%: Гончарук розповів, як це зробити

п’ятниця, 6 грудень 2019, 23:39

Якщо серйозно говорити про термомодернізацію багатоквартирних будинків в нашій країні, то можна зекономити приблизно від 25 до 60, іноді 70 відсотків тепла. Кабінет міністрів розробив механізм, який дозволить знизити розмір платежів українців за житлов...

Подальша боротьба "коту під хвіст"? "Нафтогаз" пішов на рішучу поступку "Газпрому"

п’ятниця, 6 грудень 2019, 21:14

"Нафтогаз" погодився прийняти борг від "Газпрому" газом (сума поставок повинна скласти 3 млрд доларів). НАК "Нафтогаз України" готовий відкликати свій новий позов проти російського "Газпрому", якщо Росія погодиться на довгостроковий контракт щодо транз...