Хіти тижня. "Геть від Москви!": Україні запропонували альтернативу російському дизелю (відео)

Україні не загрожує дефіцит дизельного палива через скорочення поставок з Росії. Більше того, протягом 3-5 років вітчизняний ринок може повністю перейти на інші джерела поставок.

Такий прогноз дав в ефірі ObozTV експерт Центру Разумкова Максим Білявський, передають Патріоти України.

Зокрема, за його словами, зараз збільшиться кількість поставок через морські термінали та з країн Європейського Союзу.

Білявський також не виключив, що з 1 вересня – а може і раніше – поставки дизельного палива з РФ будуть відновлені. "Але дуже цікава ситуація склалася з роботою НПЗ в Європейському Союзі. Вони повністю забезпечують потреби своїх споживачів і експортують нафтопродукти до Венесуели, де тимчасово зупинилися нафтопереробні заводи. Це означає, що якщо вміло провести політику переговорів України з нашими європейськими партнерами, то можливо переорієнтувати в Україна частину нафтопродуктів, які йдуть за океан", – розповів експерт.

Також Білявський навів і другий варіант – провести переговори з партнерами із Прибалтики та Білорусі. "Але збільшення імпортних поставок через морські термінали України вимагатиме від Міністерства інфраструктури: підготувати пересувний склад "Укрзалізниці", переглянути трафік завантаженості основних потоків, переглянути тарифікацію на послуги залізничних перевезень, переглянути питання перевалки, зберігання...", – звернув він увагу.

На його думку, поступово Україна зможе відмовитися від дизпалива Росії. "На мій погляд, в найближчі 3-5 років. Але для цього потрібна системна робота. Як ми можемо замістити дизельне паливо? Дизельне паливо – одне з найдешевших моторних палив для наших автомобілістів. Є також пропан-бутан. І стрімко розвивається напрямок автокарів. Тому я думаю, що потрібно рухатися в бік використання екологічних палив", – порадив фахівець.

"Новый скандал с отмыванием денег, или В чем "Кассандра" уличила Коломойского, Фирташа и Клюева", - експерт

вівторок, 22 вересень 2020, 16:28

"Международный консорциум журналистов (ICIJ) опубликовал расследование "Кассандра". Проект был подготовлен на основе секретных документов подразделения Минфина США - отдела по борьбе с финансовыми преступлениями FinCEN. Основа расследования - данные о ...

Поки на медицину бракує грошей: Рада закупить авто Toyota Camry на 12,6 млн грн

вівторок, 22 вересень 2020, 15:57

Автобаза Управління справами апарату Верховної Ради оголосила про плани закупити 14 автомобілів марки Toyota Camry загальною вартістю 12,6 мільйона гривень. Інформація про це представлена на сайті державних закупівель ProZorro, передають Патріоти Укра...