Хіти тижня. Готуйте кишені! В Україні соняшникова олія продається за ціною оливкової: Скільки зараз коштує літр

В Україні ціна соняшникової олії зросла настільки, що зрівнялася з оливковою. Зараз в країні це масло коштує дорожче, ніж в країнах Європи. І це незважаючи на те, що Україна є постачальником цього продукту в інші країни. Про це повідомив у своєму Telegram колишній міністр фінансів Ігор Уманський, передають Патріоти України.

Скільки зараз коштує соняшникова олія

"Ціни на олію підскочили ще на початку року з 30-35 гривень за пляшку (0,8 літра) до 70 грн... Наступні пів року уряд або не реагував, або удавав, ніби ось-ось вирішить питання. А тим часом вартість соняшникової олії впритул наблизилася до вартості простих сортів оливкової", - написав Уманський.

Ціна на масло не падає

Попри обіцяне зниження ціни на соняшникову олію, цього поки не сталося. Уманський навів порядок цін у країнах Європи на популярний продукт.

"Таким чином, ми опинилися в парадоксальній ситуації, коли цінники в магазинах найбільшого світового експортера масла значно вище, ніж в країнах-імпортерах: Чорногорії - 1.75 €, Молдові - 1.70 € , Польщі - 1.72€", - написав він.

В Україні, якщо перевести на євро масло коштує 2.02 євро за літр.

"І не варто забувати, що це не тільки супутній продукт, без якого не обходиться жодна кухня. Соняшникова олія - це компонент при виробництві харчових продуктів. Її використовують заклади громадського харчування, шкільні їдальні, постачальники їжі для військових і ще багато. Тому внесок вартості соняшникової олії в загальну інфляцію - колосальний", - резюмував Уманський.

Хіти тижня. Forbes дізнався про головного підрядника "Великого будівництва", котрий перебирає на себе все більше "дорожнього пирога"

неділя, 28 листопад 2021, 19:00

Компанія Автомагістраль-Південь стала головним дорожнім підрядником програми "Велике будівництво". Офіційно вона належить одеситам Валерію Короткову (61%) та Олегу Наливанному, разом з тим, на думку учасників ринку, контролює її інший бізнесмен – Олекс...

​Електромобіль Peugeot e-2008 напередодні своєї прем’єри в Україні значно наростив запас ходу на одній зарядці

неділя, 28 листопад 2021, 18:03

Peugeot внесла деякі зміни до конструкції та оснащення двох своїх електромобілів – хетчбека e-208 та кросовера e-2008. Завдяки цьому обидві моделі покращили свої характеристики. Оптимізація торкнулась дрібних аспектів: обидві моделі отримали шини з ниж...