Практика «малювання» даних щодо врожаю, яка була поширена в Радянському союзі, схоже, повертається в Росію, зазначають Патріоти України.
«Регіональні органи чинять тиск на сільгоспвиробників сьогодні для того, щоб вони «давали вал», і за площами, і за врожаями», погрожуючи інакше припинити субсидії та держпідтримку, розповів керівник Російського зернового союзу Аркадій Злочевський.
За його словами, з цим явищем аграрії зіткнулися минулого року, а цього ситуація повторюється. "Це формує досить серйозний ризик приписок у тій статистиці, яка збирається в країні", - сказав Злочевський (його цитує "Інтерфакс").
За даними Мінсільгоспу, на даний момент прибрано врожаю з 97% посівної площі та отримано 125,7 млн тонн у бункерній вазі. У чистій вазі, виходячи з офіційної статистики, РЗС прогнозує 121,6 млн. тонн. "Але питання об'єктивності цієї статистики залишається, мабуть, доведеться протягом сезону якось відстежувати і дивитися, виявляти коефіцієнт недостовірності, скажімо так, скільки з цих даних приписано", - сказав Злочевський.
У серпні Мінсільгосп США різко знизив прогноз щодо збирання зернових у Росії, а врожай пшениці оцінив лише у 72,5 млн тонн — на 13,5 млн (15%) менше, ніж роком раніше.
Слідом прогнози щодо врожаю знизили РадЕкон та ІКАР, посилаючись на несподівано слабкі дані Росстату про площі під озимою пшеницею: з торішніх 16,9 млн гектарів вони впали до 15,6 млн.
Посушлива погода, яка встановилася наприкінці червня-липні в основних регіонах, також обіцяла недобір зерна в Центрі та Поволжі. Врожайність зібраної пшениці в ЦФО впала на 24% рік до року, у ПФО — на 45%. Російський Мінсільгосп чекав урожай у розмірі 81 млн. тонн пшениці, але згодом знизив оцінку до 77,8 млн. тонн.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...