
Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що його компанія готова відмовитися від нового арбітражного позову проти Газпрому на загальну суму $11,6 млрд для збереження транзиту російського газу через Україну, повідомляють Патріоти України з посиланням на 5 канал.
«Головна підстава цього позову - втрата вартості нашої ГТС через те, що" Газпром "побудує обхідні потоки і не виконає свої зобов'язання перед" Нафтогазом "як власником контракту», - повідомив глава «Нафтогазу» в ефірі. Він додав, позов направлений до Стокгольмського суду.
"Ми фактично говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (газопроводи в обхід України - ред.), То компенсуйте (втрату Україною транзиту). Якщо ви хочете транспортувати газ і готові підписати довгостроковий контракт з європейським правом з гарантіями, що ці гроші нам заплатите, то ми готові від позову відмовитися", - повідомив Коболєв.
За словами високопосадовця, питання нового позову Нафтогазу до Газпрому винесуть на тристоронні переговори щодо транзиту газу як один з інструментів тиску на Росію.

Ціни на сиру нафту знизилися більш ніж на 3%, що посилило тижневі втрати. Зниження відбулося на тлі того, що нафтові танкери продовжили рух через Ормузьку протоку, зменшуючи занепокоєння щодо постачання, передають Патріоти України з посиланням на Reute...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...