В 2021 Антимонопольний комітет, реагуючи на скарги роздрібних торговців, зобов'язав банки знижувати комісійні при безготівковому розрахунку в торгових мережах. Однак це рішення лише на перший погляд виглядає перемогою споживачів банківських послуг, повідомляють Патріоти України з посиланням на biz.today.ua.
Адже для покриття втрат банки замислюються про запровадження плати за обслуговування банківських карток, і це може статися вже влітку наступного року.
«Поки що ці продукти не будуть платними, але ми розуміємо, що, напевно, влітку наступного року, за наступної хвилі зниження інтерчейнджу (міжбанківської комісії. — Авт.), будемо для себе приймати рішення, чи вводити за дебетовими картками певну фіксовану плату за обслуговування — щомісячну чи щорічну», — заявив заступник правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.
У свою чергу заступник голови НБУ Олексій Шабан пояснив, чому постраждають саме дебетові, а не кредитні картки. Адже на кредитних картках для банків вже є заробіток за відсотками і штрафах за прострочення платежів.
Нагадаємо, у Раді розробляють законопроект, який прив'яже SIM-картки до паспортів їхніх власників. Автори ініціативи вважають, що це дозволить захиститися від шахраїв, які перевипускають чужі SIM-картки задля отримання доступу до банківських програм.
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...
Пенсії українців-внутрішніх переселенців (ВПО), які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок з банком через війну, зберігатимуться в Пенсійному фонді - відповідне рішення ухвалив уряд. Тобто фактично гроші будуть заморожені до то...