Хіти тижня. Кошмар "Газпрому": Польща закінчила укладання морської ділянки газопроводу Baltic Pipe, що послабить енергетичну зброю Москви в Європі

Альтернатива Газпрому: Польща закінчила укладання морської ділянки газопроводу Baltic Pipe - Фото

Польський оператор Gaz-System провів останнє зварювання газопроводу Baltic Pipe, що з'єднав узбережжя Данії та Польщі. Отже, укладання морської ділянки газопроводу завершено, йдеться у пресрелізі компанії, зазначають Патріоти України.

"Із завершенням будівництва морської ділянки у Балтійському морі ми наблизилися до бажаної мети – досягти диверсифікації постачань енергоносіїв до Польщі 2022 року. Через Baltic Pipe надходитиме 10 млрд куб.м газу на рік, що можна порівняти з постачанням Газпрому, контракт з яким закінчиться в грудні наступного року", – зазначено у повідомленні.

Очікується, що комерційне транспортування газу через Baltic Pipe розпочнеться з 1 жовтня 2022 року.

Морська частина газопроводу має довжину близько 275 км. Укладанням займалося три судна-укладачі та ще 32 допоміжних суден. Роботи велися в режимі 24/7, до них було залучено 1100 осіб, включно з екіпажами суден та гелікоптерів.

Проєкт Baltic Pipe було визнано Європейською Комісією "Проєктом спільних інтересів" (PCI), він має цей статус постійно з 2013 року. Проєкт отримав фінансову підтримку від ЄС у межах програми Connecting Europe Facility (CEF). Загальна сума наданого наразі фінансування – 266,8 млн євро. Гроші призначені, зокрема, для виконання проєктних робіт, отримання необхідних адміністративних дозволів та виконання будівельно-монтажних робіт.

Baltic Pipe – газопровід, що зв'язує родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію. Проєкт передбачає поєднання норвезьких та данських систем передачі газу, розширення інфраструктури Данії та Польщі та прокладання труби, яка з'єднає дві країни через дно Балтійського моря. Запланована потужність газопроводу – 10 млрд куб.м на рік. Завершення будівництва заплановано на 1 жовтня 2022 року.


Правила для частини переселенців змінилися: Які нововведення та кого вони зачепили

п’ятниця, 2 червень 2023, 18:56

Частина переселенців (ВПО) в Україні отримала можливість змінити зареєстроване місце проживання за спрощеною процедурою. Йдеться про тих ВПО, чия адреса постійної реєстрації знаходиться на тимчасово окупованій території чи в районі ведення активних бой...

Українцям з червня збільшили пенсії: У кого підвищення виплат буде незначним

п’ятниця, 2 червень 2023, 18:30

З 1 червня близько 600 тисяч українських пенсіонерів отримають надбавку до пенсії. Стало відомо, у кого підвищення виплат може бути незначним, а хто взагалі не може розраховувати на нього. Цього разу перерахунок передбачено для працюючих пенсіонерів, я...