Хіти тижня. Кремлю зарано радіти: Норвегія рятує Європу від шантажу "Газпрому"

Напад паніки на європейському ринку газу із зростанням котирувань майже до 1000 доларів за тисячу кубометрів, схоже, почав відступати. На допомогу європейському ринку, де газ подорожчав на 300%, а електроенергія - удвічі, прийде другий найбільший постачальник - Норвегія. Потоки норвезького газу раніше "схлопнулись" через профілактичні роботи на родовищах, але 15 вересня було піковим днем скорочення поставок через профілактику, каже аналітик Refinitiv Уейн Брайан. Тепер до кінця року норвезький експорт буде відновлюватися, повідомляють Патріоти України із посиланням на Bloomberg.

У серпні Норвегія експортувала 9,4 млрд кубометрів газу - на 15% більше, ніж роком раніше. Національна газовидобувна корпорація Equinor буде нарощувати видобуток усіма можливими способами і планує задовольнити попит, заявила Reuters фінансовий директор компанії Ульріка Ферн.
Поставки скрапленого газу в Європу також почали збільшуватися після того, як ціни наздогнали рівні Азії, куди влітку йшла левова частка вільного СПГ. За даними Kpler - компанії, що відстежує танкерні перевезення, в серпні Євросоюз отримав 4,98 млн т зрідженого газу - на 6% більше, ніж в червні. Вересневі поставки збережуться на цьому ж рівні, оцінює Kpler.
Проте, газова криза в ЄС ще далека від вирішення, і поки не проясниться ситуація з поставками з Росії, ціни можуть продовжити зростання, пишуть аналітики Energi Danmark: хоча «Газпром» повернув до нормальних рівнів прокачування по трубі «Ямал-Європа», запаси газу в ПСГ до початку опалювального сезону залишаються рекордно низькими - трохи більше 70%.
За даними ФТС, в липні «Газпром» на 10% скоротив експорт газу, в серпні різко зменшив прокачування по маршруту через Білорусь і Польщу, а починаючи з вересня на 12% урізав транзит через Україну.
В кінці серпня, після того як суд Дюссельдорфа відмовився виводити «Північний потік-2» з-під газових правил ЄС, «Газпром» припинив продаж газу на своїй електронній торговій платформі, де клієнти могли «добрати» обсяги понад закладених в довгострокові контракти.
Чи виправдається агресивна стратегія Кремля на продавлювання «Північного потоку-2», залишається неясним. Не виключено, що регулятор газового ринку Німеччини, у якого є 4 місяці на сертифікацію трубопроводу, «видасть всі необхідні дозволи в найкоротші терміни», говорить Дмитро Маринченко, старший керуючий Fitch.
Проте, почати поставки до 1 жовтня по другій гілці потоку не вийде, визнав глава «Газпрому» Олексій Міллер.

Росія висунула очікувану умову поставок додаткового газу Європі - Bloomberg

четвер, 21 жовтень 2021, 21:29

Росія сигналізує країнам Європи, що поставки російського газу не будуть збільшені до тих пір, поки європейський регулятор не дасть дозвіл на введення в експлуатацію "Північного потоку - 2". Про це повідомляє американське інформаційне агентство Bloomber...

"Кровосісі" розгледіли "крівопісі": Азаров заявив, що Україна вперше за 30 років почала імпортувати яйця з Білорусі

четвер, 21 жовтень 2021, 20:28

Колишній прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що вперше за 30 років незалежності Україна почала імпортувати курячі яйця із сусідньої Білорусі. На своїй сторінці в Facebook Азаров поміркував над тим, що станеться з цінами на продукти харчування найб...