
Нафтова криза завдала тяжкого удару по російській економіці: ЗМІ дізналися, що в травні бюджет Росії буде отримувати від експорту нафти менше $ 1 за барель. Про це повідомляють експерти американського агентства Bloomberg, публікуючи аналіз щодо нової угоди про скорочення нафтовидобутку в рамках ОПЕК+, передають Патріоти України.
При цьому погана новина для російської влади полягає в тому, що нова угода не зможе врятувати Москву від різкого обвалу надходження грошових коштів, які акумулюються за рахунок продажу нафти. У травні нинішнього року ставка мита на продукцію, що експортується з Росії нафту скоротиться на 87% і опуститься до мінімуму - менше $ 1 за барель. Таким чином російський бюджет втратить колосальні гроші.
Bloomberg підкреслив, що в травні нинішнього року розмір російського експортного мита буде найменший за 18 минулих років - останній раз він фіксувався в 2002 році. Журналісти пояснили, що обсяг експортного мита на нафту встановлюється на наступний місяць виходячи з середньої ціни Urals протягом місяця. При цьому в рамках зазначеного періоду російська нафта в середньому коштувала 19 доларів. В результаті з 1 травня розмір експортного мита складе всього $ 0,93 за барель. Таким чином, російський бюджет зазнає дуже серйозних втрат.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...